Ансамбль з Кіровоградщини виступив на Євромайдані

Ансамбль роійської пісні Надії Татарнікової «Сударушка» з міста Світловодська Кіровоградської області 26 грудня 2013 року виступив на Майдані Незалежності в Києві. Виступ артистів з Кіровоградщини потрапив до ефіру одного з національних телеканалів, то ж світловодську «Сударушку» пучула вся Україна.

Напередодні Нового року випадково зустрів і саму Надію Татарнікову.

— То не ви там виступали на Майдані? — запитав.

Надія Яківна трохи зашарілася, що на неї не схоже:

— Та ми, — відповіла. — А що, показували?

А потім розповіла наступне:

«Коли наші дівчата з ансамблю дізналися про побиття журналістки Тані Чорновіл, відразу ж кинулися до мене: "Поїхали на Майдан! Не можна бити жінок! Скажемо своє слово"! Тоді я звернулася до керівництва міського осередку партії "Батьківщина" з проханням допомогти нам здійснити цю подорож, але у них не виявилося коштів. І тут несподівано нас запросили до Києва наші давні друзі-спонсори з "Асоціації фермерів України". Ми швиденько зібралися і 26 грудня прибули до Києва.

Як нас приймали! Ми були єдині в українських національних костюмах. З головної сцени Майдану тисячі народу нас не відпускали майже годину. Ми — ансамбль російської пісні. Але половина репертуару — українські. Співали ми всі пісні майже під безперервні оплески. А після нашої улюбленої:

Два кольори, дві половини
А у Дніпра два береги
Та не розділять Україну
На схід і захід вороги.

Одна сім’я, одна родина,
Карпати, Південь і Донбас
Одна-єдина Україна
Навіки об’єднала нас.

нам влаштували справжні овації!

Потім ми ходили по Хрещатику, співали. Співали також у Будинку профспілок, у фойє і навіть у колонній залі Київської міськради. В метро співали. А як нас приймали! Кияни дякували зі сльозами на очах! Дарували квіти, чаєм поїли, говорили хороші слова. Ми відчули колосальне задоволення і такий емоційний заряд, що його хватить надовго».

Сергій Тишко, «Світловодськ»

 

Джерело: 
Мій Кіровоград