У Кіровограді відбулося урочисте відкриття Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Генріха Нейгауза

10/04/14 02:04 Афіша, КУЛЬТУРА

Фестиваль "Нейгаузівські музичні зустрічі" започатковано у рік столітнього ювілею великого піаніста і педагога, уродженця Єлисаветграда Генріха Нейгауза. Відтоді фестиваль проходить у Кіровограді щорічно навесні і приурочений до дня народження Маестро.

Можна назвати традиційною концепцію фестивалю: концерти відомих піаністів, молодих музикантів – студентів вищих навчальних закладів, виступи місцевих музичних колективів, відкриті уроки авторитетних педагогів, вечори спогадів.

В рамках цьогорічного фестивалю відбудеться 14 Всеукраїнський конкурс молодих виконавців – піаністів. Змагатись за першу премію виявило бажання 40 конкурсантів з усієї України. Журі ж фестивалю надзвичайно авторитетне, на чолі з заслуженим артистом України, професором національної музичної академії ім. П. І. Чайковського Юрієм Котом та іншими метрами фортепіанної музики.

Учасників фестивалю привітала директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентина Животовська.

- Незалежно від результатів конкурсу Кожен з вас вже є переможцем, оскільки став свідком урочистих заходів, присвячених пам'яті нашого земляка. "Нейгаузівські музичні зустрічі" – це не просто вшанування пам'яті Генріха Нейгауза – це зв'язок між минулим і майбутнім, факт збереження традицій високої культури та педагогічного досвіду, а для талановитої молоді – важливий крок на шляху до здійснення мрій, - наголосила Валентина Животовська.

Вона подякувла ініціаторам і організаторам дійства, які спільними зусиллями зберігають і розвивають високе мистецтво фортепіанної музики, а також побажала удачі і перемог юним піаністам-учасникам конкурсу.

Варто відзначити, що окремі вечори фестивалю прикрашатимуть своїми виступами заслужений артист України Йожеф Єрмінь, онук та правнук Генріха Великого – Генріх Нейгауз молодший та Аді Нейгауз.

Джерело: 
Мій Кіровоград