Фюле обіцяє прискорити спрощення візового режиму для українців

26/03/14 03:03 Політика

Євросоюз прискорить введення спрощеного візового режиму для українців, заявив єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Про це він сказав на розширеному засіданні уряду України з участю європейських політиків.

"З нашого боку ми будемо прискорювати лібералізацію віз для українців", - заявив Фюле.

Європейські чиновники розуміють, зазначив він, що ці зусилля можна буде реалізувати тільки за активної участі української сторони.

"Ми побачили, як рішення і законопроекти в надзвичайно короткі строки вирішують питання лібералізації візового режиму. Сподіваюся, що ми скоро перейдемо з першого на другий етап цього процесу", - сказав Фюле.

Крім того, на засіданні уряду був прийнятий остаточний пакет законодавчих ініціатив, необхідних для переходу України до другої стадії безвізового режиму.

"Фактично, мова йде про те, що зараз будуть прийняті рішення, які дають можливість Україні в найкоротшій перспективі спільно з європейськими партнерами завершити процедуру переходу до безвізового режиму", - сказав прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, відкриваючи засідання уряду.

Прем'єр підписав всі необхідні законопроекти і попросив парламент розглянути їх і прийняти як невідкладні.

Зокрема, він підписав схвалений урядом законопроект про права біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, затверджену форму паспорта з біометричними даними, а також законопроект про внесення змін у деякі закони України про забезпечення рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків, законопроект, який стосується соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей.

У розширеному засіданні українського уряду крім Фюле прийняв участь комісар Європейського Союзу з питань бюджету та фінансового планування Януш Левандовський.

Раніше міністр закордонних справ Андрій Дещиця заявив, що Україна може отримати безвізовий режим з Євросоюзом вже до кінця 2014-го року.

Джерело: 
Мій Кіровоград