У Кіровограді нардеп прибере до своїх рук ще одне підприємство?

Кіровоградське ПАТ«Акустика»  фактично припинило своє існування. Таке рішення прийняв головний акціонер товариства, прізвище якого не розголошують.

ПАТ «Акустика» зареєстроване державним реєстратором виконавчого комітету Кіровоградської міської ради  24 листопада 1978 року. Основним видом діяльності підприємства було виробництво машин та устатковання для перероблення сільгосппродуктів та контрольно-вимірювальних приладів.

Проте вже понад 10 років підприємство згорнуло свої виробничі потужності і здає в оренду приміщення.

На минулому тижні керівництво ПАТ «АКУСТИКА» скликало позачергові збори своїх акціонерів та повідомило їм, що товариство ліквідовують. Журналіста «Гречки» на збори не пустили, так само не пустили і деяких акціонерів, які виступали проти ліквідації ПАТ «Акустика».  

Віра Масалова, акціонер ПАТ «Акустика», яка володіє 2300 акціями (всього акцій 231370), розповідає, що керівництво «Акустики» пропонувало продати цінні папери за ціною 1 гривня за штуку, на що вона не погодилася.

Основна причин, через яку закривають підприємство, це нібито кредитний борг у 8 мільйонів гривень. Дрібні ж акціонери вважають, що це рейдерське захоплення і підприємство, яке за їх словами має балансову вартість 40 мільйонів гривень, просто забирає великий акціонер.
Керівництво ж ПАТ «Акустика» ситуацію не коментує.

Неофіційно ж, люди близькі до керівництва ПАТ підтвердили «Гречці», що підприємство дійсно залізло в борги. Орендна плата від офісного центру нібито не покриває і половини щомісячних витрат на його обслуговування. Таким чином підприємство збиткове  вже кілька років.  І дрібним акціонерам при вартості акції у 5 копійок пропонували  продати їх по гривні, а всім хто відмовився - більше нічого не пропонують. Тож ліквідація, буцімто, єдиний спосіб уникнути банкрутства.

Зрештою, голосування перетворилося на формальність. Головний акціонер, який володіє 78,2 % акцій, вирішив ліквідувати ПАТ «Акустика». Згідно статуту, головою Ліквідаційної комісії призначено Анатолія Ципарського, директора підприємства. Частина акціонерів вважають таке рішення незаконним та мають намір звертатися до прокуратури.

За інформацією «Гречки», головним акціонером ТОВ «Акустика» є народний депутат, який  обирався від «Партії регіонів» по мажоритарці у Кіровоградській області.

На даний момент в приміщенні «Акустики» розташована громадська приймальня та кабінет помічників кандидата від «ПР» Станіслава Березкіна.

Наразі в цьому ж приміщенні також знаходиться редакції тижневика «Нова газета» та сайту «Перша електронна газета», до яких має стосунок цей нардеп.

Окрім того,  серед складів «Акустики» донедавна знаходився склад фонду «Розвиток Кіровоградщини», на якому, за даними «Гречки», зберігалися бити та палиці для озброєння кіровоградських тітушок.

На сьогодні ліквідаційна комісія ПАТ «Акустика» вже розпочала свою роботу, дрібні акціонери готуються до захисту своїх прав у судах.

 

Джерело: 
Мій Кіровоград