Кіровоградські лікарні можуть залишитися без "швидких"

У Верховній Раді обіцяють розібратися у ситуації щодо вимог українського імпортера автомобілів Peugeot компанії "ПЕЖО Сітроен Україна" через свого дилера "ВіДі авеню" додатково сплатити 16 млн грн за 245 автомобілів марки Peugeot Boxer, які були переобладнані на карети швидкої допомоги. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав Голова ТСК з розслідування порушень законодавства з боку Міністерства охорони здоров’я Анатолій Дирів.

А.Дирів зазначив, що будь-які спекуляції на житті і здоров’ї українських громадян з боку представників французької компанії є неприпустимими.

“У мене є кілька версій. Перша: вони (представники компанії Peugeot — ред.) банально хочуть заробити грошей, враховуючи те, що машини потрібно передавати МОЗ і потрібні документи. Ще одна версія — те, що чиниться певний тиск, адже автомобілі нам вкрай потрібні і негайно, а йде гальмування програми. Тож це певний тиск і можливо навіть попередників, аби показати, що не все так добре і в МОЗ, і в цілому в державі. Тож можливо це є певна провокація і диверсія”. — зазначив А.Дирів.

За його словами, головне зараз вирішити ситуацію з представниками компанії “Peugeot”, аби карети швидкої медичної допомоги вчасно потрапили до регіонів.

“Ці автомобілі мають бути передані у відведений час, адже у регіонах чекають на них у березні-квітні. Ми будемо намагатися розібратися у ситуації, аби це в першу чергу було безболісно для регіонів і обласних департаментів охорони здоров’я”, — зазначив він.

Нагадаємо, український імпортер автомобілів Peugeot компанія “ПЕЖО Сітроен Україна” через свого дилера “ВіДі авеню” вимагає 16 млн гривень доплати за 245 автомобілів, які вже знаходяться в Україні на переобладнані на карети швидкої допомоги.

“Дійсно, ми сьогодні отримуємо погрози від керівництва українського дилера автомобілів Peugeot компанії „ВіДі Авеню“ щодо відмови передавати нам документи на 245 автомобілів марки Peugeot Boxer з вимогою сплатити ще додаткові 16 млн гривень. Фактично ціна кожного автомобіля в один момент збільшується на 65 тис. гривень (32% від першої ціни). Тобто уявіть ситуацію: ви прийшли до аптеки купувати ліки, які вам виписав лікар відповідно до курсу лікування, заплатили за них і повернулися додому лікуватися. А через місяць до вас приходять з аптеки і кажуть, що ще потрібно доплатити за використані вами ліки. В нас з дилером Peugeot вийшла аналогічна ситуація. Ці 245 автомобілів, про які йде мова, вже давно переобладнані у швидкі допомоги і готові до передачі у регіони для використання за призначенням”, — зазначила директор компанії “Практика” Юлія Борисова.

Представник компанії також додала, що кошти за 245 автомобілів було повністю сплачено ще 11 лютого.

“А 14 березня 2014 року ми отримала від „ВіДі Авеню“ рахунок на доплату у розмірі 16 мільйонів гривень. У нас з представництвом компанії Peugeot давня і продуктивна співпраця і ми вкрай здивовані такою поведінкою українського дилера”, — зазначили у компанії “Практика”.

Джерело: 
Мій Кіровоград