Кіровоградці попередили міністра МВС про недобросовісність Пожидаєва

18/03/14 11:03 Суспільство

Кіровоградські євромайданівці написали офіційного листа міністру МВС і висловили занепокоєння призначенням екс-очільника МВС Кіровоградщина на аналогічну посаду в Донецькій області.

Міністру внутрішніх справ України
Авакову А. Б.

Шановний Арсене Борисовичу!

Нині кожен із нас усвідомлює рівень реальної загрози як громадському порядку в Україні, так і життю й безпеці її мешканців.

Події останніх місяців показали, що органи влади, в тому числі й правоохоронні структури, потребують ґрунтовного переформатування. Тому особливо дивним у такий непростий час виглядає спосіб переміщення керівників із однієї області в іншу.

Йдеться про призначення в березні 2014 року очільником УМВС України в Донецькій області Пожидаєва Костянтина Миколайовича, який протягом 2,5 років (з липня 2011 до березня 2014 року) був начальником УМВС України в Кіровоградській області.

Ми вважаємо, що Костянтин Миколайович причетний до рейдерських захватів, які відбувалися в області протягом останніх 2-х років, і зокрема до захоплення церкви в смт Новоархангельську Кіровоградської області. 
Під його керівництвом міліція Кіровоградщини вперто не відкривала кримінальні провадження стосовно фактів побиття журналістів. Не було жодної реакції і на звернення представників ЗМІ, громадських рухів та інституцій громадянського суспільства до очільника обласного відділення міліції. Нормою стало відкриття кримінальних справ проти „неугодних”, використання міліції під час проведення рейдерських захоплень.

За три місяці проведення Євромайдану на Кіровоградщині працівників міліції активно використовували для того, щоб залякати та „поставити на місце” активістів. Шістьох осіб з громадського активу систематично викликали на багатогодинні допити за надуманими справами. До адміністративної відповідальності були притягнуті 18 осіб. Проти двох були відкриті кримінальні провадження за ст. 296 ч.2. Єдиними свідками в усіх справах були представники різних структурних підрозділів міліції.

Кіровоградські міліціонери не реагували на спроби вчинення провокацій невідомими особами під час проведення народного віче 26 січня 2014 року на площі ім. Кірова. І тільки самообороні Євромайдану вдалося не допустити бійки.

Саме тому ми, представники інститутів громадянського суспільства Кіровоградської області, члени громадської ради при УМВС України в Кіровоградській області, активісти Євромайдану в Кіровоградській області, обурені призначенням очільником УМВС України в Донецькій області Пожидаєва Костянтина Миколайовича.

Просимо Вас врахувати викладену інформацію та переглянути доцільність таких кадрових призначень, а також повідомити про результати розгляду нашого звернення у встановлений законодавством термін.

Дане звернення підтримали:

Армаш Олена, журналіст
Бородина Тетяна, активістка Євромайдану
Вельгун Наталія, ГО «Союз Українок»
Голець Іван , Всеукраїнське Об’єднання Ветеранів
Гречуха Микола, КГ «Громадська ініціатива - Кіровоградці» 
Джоган Микола, кошовий, Українське козацтво
Дуднік Інга, ГО «Територія успіху»
Івашура Олександр, викладач
Кирилюк Ольга, викладач
Коваль Віталій, ГПО «Сила людей»
Копил Олег ІАЦ, «Перевесло» 
Лаврусь Андрій, ГО «Рідний Кіровоград»
Лебедь Валерій, редактор ІП «Гречка»
Лебедь Зоя, журналіст
Левіцька Ліана, адвокат
Митрофаненко Юрий, вчитель історії 
Михальонок Сергій , координатор Кіровоградського Євромайдану, Комітет захисту української мови
Нікішов Геннадій , адвокат
Поліщук Євген, ГР «Спільна справа»
Ратушняк Олександр, ГО «Просвіта»
Фундовний Володимир, Вільна профспілка працівників освіти та науки
Шестакова Людмила, ДЕГО «ФЛОРА»
Шворак Олена, журналіст
Шкурупій Юлія, КО ВГО МСБ «Фортеця»

Було оприлюднено та підтримано на Віче в місті Кіровограді 16 березня 2014 року

 

Джерело: 
Мій Кіровоград