У Кропивницькому презентують етномузичну збірку чумацьких пісень

05/09/19 12:09 Афіша, КУЛЬТУРА

Про це повідомляє «МК» з посиланням на організаторів презентації.

Презентація етномузичної збірки Олександра Терещенка "Чумацькі пісні передстепового Правобережжя" відбудеться за підтримки Українського культурного фонду 6 вересня о 15:00 за участю фольклорних гуртів "Дике поле", "Млиночок". Адреса: Кропивницький, вул. Михайлівська, 53 (Центр "Єдина родина").

Проект реалізується ГО "Центр розвитку національних культур "Єдина родина", Музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського, Лабораторією етномузикології НМАУ ім. П. І. Чайковського та управлінням культури і туризму Міської ради міста Кропивницького

Мета проекту – зберегти й популяризувати цінні надбання духовної спадщини українців у його автентичних формах.

Основну частину збірки складають 150 чумацьких пісень, записані автором та його колегами наприкінці ХХ – початку ХХІ ст. в області, на півдні Черкаської, заході Дніпропетровської областей від місцевих старожилів. Матеріали охоплюють понад 70 населених пунктів з 23 адміністративних районів. Абсолютна більшість творів публікується вперше. Твори подано у численних локальних версіях і множині виконавських варіантів.

Збірка в усій повноті репрезентує регіональну палітру чумацьких сюжетів та наспівів. Суттєво доповнює список опублікованих чумацьких пісень регіону, розпорошених по окремих виданнях, подає передстепові чумацькі як великий цілісний корпус – у його просторовій та, певною мірою, часовій динаміці. У додатках републіковано передстепові чумацькі, виявлені у дорадянських виданнях.

Цінність матеріалів, задокументованих у фольклорних експедиціях кінця ХХ ст. від сільських старожилів є очевидною: народнопісенні твори, зафіксовані від інформантів 1910, 1900 і навіть 1890 років народження.

Джерело: 
Мій Кіровоград