Збереження української культури: безробітні Кіровоградщини долучаються до організації фестивалю народної творчості

08/08/19 11:08 КУЛЬТУРА

У Знам’янському районі вже стало традицією проведення наприкінці літа фестивалю народної творчості «Чута-фест», який вже три роки поспіль відбувається на території зеленої садиби «Гайдамацька Січ» у с. Цибулеве.

Фестиваль організовується з метою відбудови культури і побуту села, розвитку зеленого туризму, народної творчостій різножанрового аматорського мистецтва, відродженню та популяризації народних промислів, пише «МК».

Цьогоріч фестиваль відбудеться 17 серпня. Варто зазначити, що у підготовчих заходах до проведення фестивалю народної творчості «Чута-фест» долучилась і служба зайнятості Кіровоградщини. Так, з метою підготовки території, на якій відбуться вищезазначені заходи, Знам'янською міськрайонною філією обласного центру зайнятості спільно з Цибулівською сільською радою організовано проведення громадських робіт за участі безробітних мешканців. Їх силами будуть приведені до ладу паркова зону, клумби, придорожні смуги, облаштовані місця для розваг і відпочинку.

У рамках фестивалю відбудуться не лише виступи аматорських колективів народної творчості, а й професійних фольклорних, вокальних та хореографічних колективів, акустичних та рок-гуртів. Також проводитимуться майстер-класи та виставки декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва. Народні майстри представлятимуть вироби традиційного мистецтва та автентичних ремесел: вишивки, ковальства, гончарства, різьблення та інших традиційних і сучасних технік. Приєднаються до фесту й учасники військово-спортивних клубів, що демонструватимуть техніки бойового козацького мистецтва, бджолярі та травники, організовуватимуться поетичні гутірки та ін.

Загалом, з початку року до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 321 особу із числа безробітних, що сприяє їхній тимчасовій зайнятості, поліпшенню матеріального стану безробітних, збереженню мотивації до праці а головне – є засобом переходу до постійної зайнятості.

Джерело: 
Мій Кіровоград