5G у дії: Що принесе мережа п'ятого покоління

Мобільний оператор EE запускає 5G у Великій Британії, до цього мережа стала доступною у США та Південній Кореї. Що ж до України, Національна комісія, яка здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації, вже у 2020 році може виставити на торги перші ліцензії на 5G-частоти

Depo.ua пропонує дізнатися, що наразі відомо про 5G, і які нові можливості з'являться у користувачів смартфонів. 

Отже, мережі нового покоління значно найдійніші і швидші, і наразі експерти говорять про швидкість завантаження у гігабіт на секунду чи навіть більше. При тому, що 4G досягає результату у 20 мегабітів і, наприклад, дозволяє скачати фільм у форматі HD за півгодини, у випадку з 5G тривалість операції зменшується до 25 секунд. 

Втім, зовсім не про фільми думали розробники, які працювали над розвитком технології. Адже навіть наявна швидкість легко задовільняє потреби кіноманів. 

Такий сенсанційний показник необхідний для розвитку технології Інтернету речей, яка стрімко охоплює різні сфери діялності. 

Особливість 5G у тому, що вона здатна без зависань поєднувати роботу кількох приладів - наприклад, давати майже гарантовану можливість за допомогою смартфону активізувати іграшку для собаки, а потім змінити налаштування пральної машини під час заврешення полоскання. 

Передусім це зручна опція для бізнесу. Технологія дозволяє зручно користуватися, наприклад, приладами, які мають бути на зв'язку лише у певні періоди або ж керувати цілою мережею механізмів.  Також неоцінений внесок 5G може зробити у розвиток телемедицини, коли рентгенівські знімки, кардіограми та результати аналізів пацієнтів опинятимуться на руках лікарів у ту ж саму мить.  Необмежені можливості відкриваються для розвитку доповненої та віртуальної реальності. Завдяки шаленій швидкості користувач може легко вирішити у запропонований світ ледь не в будь-якій точці міста. 

Себто, йдеться про старт нового періоду, коли "технології майбутнього" стають сучасністю. 

Південнокорейська компанія KT, що працює у сфері зв'язку, офіційно оголосила про перехід на 5G і представила робота Лоту, що працюватиме у мережі.  У компанії презентацію назвали "початком нової ери інновації у світі інформаційних та комунікаційних технологій". Зробили це наприкінці минулого року, у певному сенсі, випередивши США та Велику Британію. 

За прогнозами, до 2024-го у світі буде 1.5 млрд людей, що користуються 5G.

Втім, можливість під'єднатися до нової мережі буде недешевою.  Тож деякі експерти сумніваються, що потреба в інноваційному Інтернеті мотивує достатньо людей збільшити витрати з власного бюджету. Зокрема, згідно з опитуванням компанії Ericcson, в якому взяли участь 35 тис. людей з інших країн, за революційний зв'язок більшість готова платити лише на 20% більше. До того ж. чітко назвати переваги нового зв'язку можуть не всі. 

Тож наразі завдання маркетологів - пояснювати, які унікальні можливості несе з собою нова мережа, яка з часом стане значно доступнішою. 

Що ж до  смартфонів з підтримкою опції 5G, перші моделі вже почали виходити на ринок. 

Так, оглядачі називають Samsung Galaxy S10 5G, презентований 16 травня, гаджетом майбутнього.  Ціна девайсу - $1299 - $1399, залежно від об'єму пам'яті.  Також опцію пропонують Huawei Mate X, the Xiaomi 5G Mi MIX 3, Oppo Reno 5G, LG V50 ThinQ.

А вже цього місяця на ринок може вийти бюджетна альтернатива культовим флагманам. Так, компанія China Mobile оголосила про випуск смартфона, який приєднуватиметься до мережі і при цьому коштуватиме $289. За словами ж віце-президента компанії Цзяня Ціня, з часом ціена на пристрій зизиться до $148.

КОЛИ 5G ПРИЖИВЕТЬСЯ У НАС

В Україні ж поки все ще приживається 4G. Згідно з рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, до липня 2019-го не менше 90% українців повинні бути забезпечені доступом до мережі. 

Про майбутнє теж думають. 

Зокрема, президент України Петро Порошенко одним з останніх підписав указ про запуск 5G в Україні наступного року.  

"У всесвітній день радіозв’язку, маємо історичну подію: розуміючи, що зв'язок 5G у 2020 запрацює у більшості країн ЄС, підписую сьогодні Указ Президента, який чітко визначить графік запуску зв'язку п’ятого покоління у 2020 році і в Україні", - написав п'ятий президент у Facebook. 

Національна комісія, яка здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації, зібралася виконувати наказ президента, але до цього потрібно з'ясувати чимало питань. По-перше, визначитися із частотами для 5G. У більшості країн для цього використовують частоти у 700 МГц та 3400 МГц. Втім, щодо останньої, в Україні триває судовий процес між державою та брендом FreshTel, який на них претендує.  

Друге питання - власне, прогнозування попиту. Адже може виявитися, що 5G-зв'язок для особистих потреб українців надто дорогий, а стільки інноваційного бізнесу у країні немає. 
 

 

Depo.Головна

Джерело: 
Мій Кіровоград