Фірми Курченка ввезли без мита нафтопродуктів на 25 млрд

06/03/14 01:03 Економіка

Міністерство внутрішніх справ відкрило 12 кримінальних проваджень проти фірм "Східноєвропейської паливно-енергетичної компанії" Сергія Курченка.

Про це міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Міністерством внутрішніх справ у результаті проведення слідчо-оперативних заходів викрито, за оцінкою міністерства, злочинну схему ввезення на територію України та реалізації нафтопродуктів групою компаній "Східноєвропейська паливно-енергетична компанія" (належить Сергію Курченку).

Слідством установлено, що чотирма компаніями цієї групи (ТОВ "Зовнітрансгаз", ДП "Петрол", ПМП "Петрол-ФОРВАРДІНГ" та ПП "Армада-Плюс") протягом 2012-2013 років ввезено на територію держави нафтопродуктів на суму 25 млрд  грн для їх переробки, як давальницької сировини, та подальшого "реекспорту" за кордон.

Фактично продукція була реалізована на території держави без митного оформлення та сплати податків і зборів, від чого бюджет втратив близько 7 мільярдів гривень. 

"З метою прикриття злочинної діяльності було створено ряд фіктивних підприємств, які за підробленими документами реалізовували нафтопродукти на території без сплати податків легальним оптовим постачальникам пального", – зазначив міністр. 

За встановленими фактами зловживань відкрито 11 кримінальних проваджень в Автономній Республіці Крим, Київській, Харківській, Одеській, Черкаській, Кіровоградській, Хмельницькій, Луганській, Рівненській областях та місті Києві.

Під час обшуків вилучено 13 тисяч тонн нафтопродуктів, бухгалтерські документи та комп’ютерна техніка. Проводиться ревізія залишків на Одеському НПЗ.

Крім цього, у місті Києві відкрите кримінальне провадження за фактом нанесення групою компаній "СЄПЕК" збитків НАК "Нафтогаз" на суму 1,6 млрд грн. 

"У теперішній час на території держави проводяться слідчі дії, вживаються заходи щодо встановлення шляхів легалізації коштів, отриманих від незаконної реалізації пального", – додав Аваков.

Джерело: 
Мій Кіровоград