Аналітик РНБО Гавриш розповів як його замовили Березкін та Ларін

26/02/14 12:02 Публікації

Тривалий час я й не здогадувався, що вже є пацієнтом СБУ. І… можливою жертвою «тітушок». Я не стояв на барикадах і не виступав зі сцени Майдану. На жаль. Але багато писав, вів дискусії на ТБ і радіо. У гострому протесті проти режиму Януковича. Говорив як професіонал, відомий, активний політик, вчений-юрист і як головний, ще недавно, аналітик Радбезу. Це було чутливо для суспільства. Тим більше, що у 2004 році я працював з Януковичем і виступав за результатами другого туру президентських виборів на відомому судовому процесі.

Врешті, ми з ним завжди були полярно протилежними особистостями.

Я не хотів продавати свою душу в обмін на всеможливі винагороди і переваги. Тому пішов від нього ще в тому 2004-му, більше ніколи не повертався і з ним не співпрацював.


За день до інавгурації у 2010 році, він запросив мене до себе. Я приніс йому, як завтрашньому президенту, дві доповідні - про стан національної безпеки і присвячену питанням оборонної політики, діяльності спецслужб, ключовими пропозиціями не виходити із договору з НАТО, євро інтеграційного процесу та не скасовувати стратегічних рішень президента Ющенка та уряду Тимошенко.Він сказав, що хоче бути найкращим президентом України. Але я йому не повірив.

Вивіз усі речі з Радбезу після ліквідації Льовочкіним-Єрмолаєвим разом із Богатирьовою двох потужних стратегічних інститутів при Радбезі, зачистки професійних кадрів в апараті РНБО та звільнився. Для національної безпеки наступили найбільш «чорні часи» за всю історію незалежності. Російські спеціалісти в сфері діяльності спецслужб та специфічних технологій швидко були вмонтовані в діяльність усього силового блоку і політику. Був оголошений стратегічний похід в Євразію - клуб політичних диктатур.

Після Конституційного перевороту 30 вересня 2010 року трагічним рішенням Конституційного Суду, я став писати і виступати проти узурпації влади та створення режиму одноособової політичної диктатури в Україні. Протестуючи проти всіх законодавчих і політичних рішень Януковича, узаконюючих тоталітарну систему правління в Україні. Критикував опозицію і Захід за угодницьку позицію із президентом.

У 2012 році, прийняв участь у парламентських виборах у Харківській області, які програв кримінальному авторитету-регіоналу Шенцеву, внаслідок тотальних фальсифікацій здійснених Добкіним, Кернесом і головами РДА. Щодня про грубі порушення виборчого законодавства, жахливий тиск на виборців, спотворення їх волі у день голосування, я писав у Фейсбуці у виді особливих хронік. Вони стали основою книги, яка через декілька тижнів вийде у видавництві братів Капранових. Це літопис «безпрєдела» влади президента Януковича у виконанні Добкіна і Кернеса, свідчення загибелі українського села на Харківщині, перетворення громадян у покірних статистів та рабів, які втратили все: землю, річки і надію на завтрашній день.

У час Майдану, як політик, юрист і громадянин я був з ним у своїх щоденних телевізійних виступах, радіоефірах, публікаціях та Фейсбучних постах. Разом із сім’єю. Це був вибір душі на виклик долі.

21 січня на маловідомих дніпропетровських і кіровоградських Інтернет ресурсах (Meganews, СУРМА - козацький журнал, Український десидент) деяким Володимиром Мілевським(Володимир Мілевський
Країна: Україна
Регіон: Дніпропетровська область
Дата народження: 07.07.1967
E-mail: mil-0909@ukr.net

З кличками в Інтернеті: Влад Дримуш, medicinal – logos, Овод, Овод-Шершень, Довбуш Олекса, Олекса Довбуш, Serakuzi, Piligrim, Добродий, TOTUS TUUS , trebanam….) та ще цікавішим Спартаком Сергеєвичем були опубліковані статті з однією назвою і ідентичним текстом «Степан Гавриш – главный поставщик боеприпасов для безпорядков в Киеве». Читача мали напружити світлини палаючого «беркутівця» від «коктейлю Молотова», дорогий мерседес С-класу і мій портрет з великими і сильними руками на передньому плані, «як образца приспособляемости в украинской политике». Приведемо текст мовою оригіналу в частині головної інтриги.

***
Степан Гаврыш – главный поставщик боеприпасов для беспорядков в Киеве

Спокойная и размеренная жизнь Майдана закончилась. Ее сменили многочисленные массовые беспорядки, сотни локальных стычек в центре столицы и ее апогей – штурм подхода к полит кварталу на улице Грушевского, которая уже третий день гремит взрывами светошумовых гранат, выстрелами пока еще резиновых пуль,
коктейлями «молотова» и барабанной дрожью брусчаточных камней по щитам «Беркута».

В первые дни силового противостояния активисты Майдана вооружились самодельными дубинками, впрочем, не существенно проредив укрепления протестного лагеря. Однако, в первые же часы с момента начала штурма милицейского кордона, в автобусы, заграждающие проход «мирному» шествию активистов, полетели не весть откуда взятые коктейли с горючей смесью, которые тут же развеяли миф о спонтанном решении народа пройтись к зданию Верховной Рады. Вернее, активистам была подана только лишь финальная часть тщательно спланированного театрального представления, по сценарию которого, готовность к силовому столкновению должна была быть минимальна.

На самом же деле, в сторонке от происходящего, с чувством выполненного долга и морального удовлетворения, за рулем припаркованного автомобиля MERCEDES-BENZ S500 черного цвета с номерным знаком АА0000ІІ восседал довольный собой гражданин Гаврыш Степан Богданович. Его душу грела, как и успешно реализованная сделка, а соответственно и не плохой куш, сорванный с американских спонсоров Арсения Яценюка, так и опустевший багажник дорогого автомобиля, который еще недавно был утрамбован весьма взрывоопасными веществами - коктейлями «Молотова». По прошествии же трех дней Гаврыш наладил целый подпольный рынок сбыта вооружения для активистов Майдана не гнушаясь использовать свой мерседес, как и остальные свои автомобили. В подполье Майдана за кулисами спартанских палаток Гавриш был замечен и на своем PORSCHE CAYENNE TURBO с номером АА0000МЕ, с которого сгружались ящики с резиновыми патронами, взрывпакетами и теми же свето-шумовыми гранами. По сведениям очевидцев, отдельные партии спецсредств были привезены на VOLKSWAGEN MULTIVAN, номерной знак АА0000РІ, который так же числится за Гаврышем. Видно не с руки оказалось уважаемому Степану Богдановичу самому светиться с таким товаром, поэтому дальнейшие поставки уже осуществлялись через собственного водителя.

Спартак Сергиевич,

***
Цього дня, були опубліковані і вступили в дію «диктаторські закони», Олійника-Колісніченка направлені на боротьбу «з екстремізмом і тероризмом шляхом введення заочного правосуддя. Вони по суті, ліквідували презумпцію невинуватості та ввели особливу відповідальність для «іноземних агентів». Саме у той час загинули Сергій Нігоян і Михайло Жизневський , постраждали, в тому числі й важко, майже 1,5 тисячі громадян і тридцять журналістів.

Я нічого особливо не боявся, вважаючи себе лише об’єктивним експертом. Оскільки не знав, що ця стаття вже розміщена на сайтах, які я, апріорі, жодним чином не міг ні моніторити, ні якось випадково знайти. Але це точно мало зробити СБУ у Дніпропетровській і Кіровоградській областях. Я про це дізнався тільки 14 лютого. І то тільки тому, що погрози які посипались в мою адресу змусили мене, як аналітика, задуматись про ситуацію навколо мене. Справа в тому, що деякі дуже близькі до мене люди, з якими у мене зберігалися певні партнерські відносини, у своїй більшості відмовились від зустрічі зі мною, оголосили моєму і своєму оточенні що я став «ворогом президента», і «небезпечний для будь-яких відносин, бо президент обов’язково переможе», оголосили мене «персоною нон-грата», заборонили спільним знайомим мені телефонувати, посилати есемески і т.д. і т.п..

Я розумів, що на мене чатує велика небезпека. Як хижий вовк бродить у мене за спиною. Але ніяк не міг знайти її джерело. Я перевіряв усю інформацію щодо різноманітних звинувачень, які висували мені мої «добрі друзі і партнери» в якій якось дивовижно відтворювався сюжет поки що невідомої мені публікації… Але вся інформація була настільки брехливою, дико невідповідною взаєминам з людьми, яким я помагав стати на ноги і, навіть, захистити їх від ударів долі, що все це було схоже на невдалий розіграш… Або рейдерство… Певні люди знали, що ця стаття є, вони її читали або готували. Та нічого мені про це не сказали.

Я стояв на міні. Вона, чомусь, не вибухнула.

20 лютого на сайті «МегаНьюз», який був створений тільки під публікацію щодо мене, хост який знаходиться в США, був розміщений той же ідентичний текст. У цей день трьом активістам прострілили очі, двом ампутували руки, більше сотні їх було госпіталізовано після мирного наступу Майдану на ВР України з метою повернути Конституцію 2004 року. Потім, почалися безпричинні масові вбивства, божевільними снайперами, людей і розстріл автоматними чергами беззбройних повстанців несамовитим «беркутом». Президент і його головні спікери погрожували тяжкими карами, екстремістам і терористам, - організаторам збройних провокацій проти «Беркуту». Цю статтю ми одразу помітили і зрозуміли, що хтось вперто хоче добитись мого арешту.

І хоча, я знову став, уже двома ногами, на міну, вона також не вибухнула. Врятував Майдан, який ціною дорогої крові Небесної Сотні обвалив диктатуру і перетворив Януковича в найдорожчий політ-кримінальний трофей.

Знаю, що ви подумаєте. Перше. Дика і неймовірна історія. Але, вона така ж правда як і події в час цих тупих провокацій. Готовий виплатити солідну премію, хто документально підтвердить ім’я замовника. Друге. Цього не може бути, бо не може бути. І я до цього часу не можу повірити в неї. Але не забудемо, що видима частина будь-якої історії - лише невеличкий сегмент реальної картини подій, значна частина яких ховається у безкінечній підступності, інтризі і підлості ляльководів, які продовжують ще сьогодні смикати і смикати за ниточки, що вчора до нас їх прив’язали. Третє. Повна нісенітниця. Спробуйте пожити з нею. «Мінівеном» возять дітей в школу і зі школи. «Поршем», їздить дружина, яка годує чотирьохмісячну доньку. Уявіть собі на мить, що для перевірки чи не везуть у цих машинах зброю для Майдану, Альфа проводить антитерористичну спецоперацію, яка реально оголошена, або «тітушки» отримали завдання «розібратись»? Ну і що, що невинні? Єдиний «прокол», який засвідчує недолугість замовників і авторів цього «терористичного опусу» - я з літа 2013 року на «Мерседесі» не їздив.

Розумію, що є набагато актуальніші і дійсно реальні проблеми, пов’язані з тим, що до сьогодні жоден вбивця безвинних людей, очевидні організатори і виконавці насильства над українцями не тільки не покарані, але, навіть, не затримані. Разом з тим ця історія показує, що ті й подібні хто це робив затаїлися і чекають свого часу аби помститися кожному з нас. Мені особисто – за громадянську позицію. Попри всі адресовані мені важкі загрози, я діяв в ім’я свободи і своєї держави. Якщо, не дай Боже, щось подібне повториться, я знову не відступлю від принципів і цінностей які є дорожчими, аніж гроші. Тільки буду ще більш рішучим.

Хто це міг зробити? Ну, найперше, адміністрація президента. Бо якщо б це зробили спецслужби, на кшталт «Васильківських терористів», то мене негайно б помістили в слідчий ізолятор СБУ. На Банковій це питання, можливо, непросто було погодити і, тому, гаранту підкидалась подібна інформація. Чому я так думаю? Володимир Мілевський, він же, здається, Спартак Сергієвич, тісно пов'язаний з Кіровоградським бізнесменом Станіславом Березкіним, який, у свою чергу, пов'язаний, як нам вдалось встановити скромними можливостями, з колишнім губернатором Кіровоградщини Сергієм Ларіним і бізнес партнером Раїси Богатирьової. Як заступник голови адміністрації президента, він, здається, і відповідав за контрдії щодо інформаційних інтелектуальних протестів проти президента України. І для припинення моєї активності вирішив діяти жорстко. Можливо саме він «тролив» різних людей, які були на зв’язку з адміністрацією і могли якось донести до мене побільше страху.

Ще одна версія може бути пов’язана з тим, що певна частина бізнесу, яка спонсорувала заходи адміністрації з протидії Майдану, захотіли продемонструвати особливу відданість диктатурі в обмін на заволодіння активами.

Не знаю. Думаю, що офіційне розслідування нового СБУ дасть відповідь, хто здійснив цю провокацію. Для того, аби ми точно знали, що нова влада готова захищати кожного з нас від насильства, репресій та не відкладати за неактуальністю, а реально карати винних. Хоча би за тяжкі порушення закону. Роблю це свідомо. У кожного з вас може виникнути ситуація, коли треба стати на захист важливих інтересів. Якщо ми це будемо робити, то час Януковича вже ніколи не повернеться. Якщо будемо мовчати чи потішатися над іншими - то ми неминуче його знову приведемо або іншого, дуже схожого на нього, але більш хитрого і, тому, більш небезпечного.

Степан Гавриш

Джерело: 
Мій Кіровоград