Боржник на 10 мільйонів доларів: депутат міськради Кропивницького ошукав банк

Набрав кредитів та заборгував банку 10 мільйонів доларів. Депутат міської ради Кропивницького Вадим Дрига ошукав фінустанову, не декларує реальні статки та веде спосіб життя, який не відповідає його прибуткам. Про це стало відомо активістам «Стоп корупції», які відвідали у Кропивницькому органи місцевого самоврядування та правоохоронців через депутата-боржника, пише "Стопкор".

«Вадимом Дригою систематично не виконуються зобов’язання за вищевказаними Кредитними договорами, обов’язкові щомісячні платежі та відсотки за користування кредитами не сплачуються, у зв’язку з чим в останнього виникла заборгованість за Кредитними договорами, загальний розмір якої станом на 01.12.2018 становить близько десять мільйонів доларів.

Натомість Вадимом Дригою ініційовано судові процеси щодо визнання недійсними Кредитних договорів, укладених з

АКБ «ТАС-Комерцбанк», Договорів факторингу, укладених між

ПАТ «Сведбанк» (є правонаступником ПАТ «Омега Банк», яке було правонаступником АКБ «ТАС-Комерцбанк») та ТОВ «ФК «Вектор плюс» та між ТОВ «ФК «Вектор плюс» та ТОВ «Кредитні ініціативи».

Наразі слідчим управлінням ГУ НП в м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні ст. 190 КК України за фактом заволодіння Дригою Вадимом Вікторовичем спільно з іншими особами шахрайським шляхом під приводом отримання кредитних коштів та подальшого їхнього неповернення грошовими коштами АКБ «ТАС-Комерцбанк» в особливо великих розмірах.

Під час розслідування встановлено, що Дрига В.В. є чинним депутатом міської ради м. Кропивницький, у зв’язку з чим на останнього поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», – зазначають у юридичному департаменті «Стоп корупції».

За даними стопкорівців, депутат володіє солідним активами, земельними ділянками та нерухомістю. Однак не оприлюднює повну інформацію про свій майновий стан у декларації.

«Викликає дуже великі сумніви законність підстав набуття у власність Дригою В.В. таких активів як:

− 10 об’єктів нерухомого (земельні ділянки, нежитлові, житлові приміщення) та 4 об’єкти рухомого (автомобілі) майна;

− готівкові кошти: 134 000 грн, 72 000 доларів США, 26 000 євро.

Крім того, згідно зі щорічною декларацією Дриги В.В. за 2016 рік, він володів корпоративними правами у вигляді 41,96% (вартість у грошовому вигляді – 300 000 грн) у ТОВ «Інвестиційно-фінансова група «Центр»

(код ЄДРПОУ 38613902)».

У щорічній декларації за 2017 рік будь-якими корпоративними правами Дрига В.В. вже не володіє», – додають у «Стоп корупції».

Активісти проекту планують передати відповідне звернення з проханням перевірити діяльність та майновий стан депутата міської ради Кропивницького Дриги до влади та правоохоронців міста.

Джерело: 
Мій Кіровоград