У Кропивницькому травмувалося через ожеледицю близько півтисячі людей

Про це йдеться в сюжеті CBN, передає Depo.Кропивницький.

В обласному центрі сплеску вуличного травматизму немає. У середньому на день до травматичного пункту звертається з півсотні пацієнтів. В основному з ушкодженнями зв'язок, переломами кінцівок, травмами голови.

Медики кажуть, що кількість характерна для сезону і не є наднормовою. Підчас ожеледиці потік трохи збільшується.

"Одразу було начебто спокійно, але потім все більше і більше людей зверталося. Зараз, наприклад, за останню добу до нас звернулося 46 травмованих. Це – переломи верхніх і нижніх кінцівок здебільшого. А також забої грудної клітини і переломи ребер",- розповів завідуючий травмпунктом лікарні швидкої допомоги Олександр Костенко.

Аби попередити вуличний травматизм тротуари та прилеглі території повинні посипати та розчищати від снігу. За цим мають стежити власники чи балансоутримувачи територій, розповів очільник міської спецінспекції Кропивницького Андрій Максюти.

"Документуємо порушників, які несвоєчасно розчищають сніг, не прибирають лід та не посипають протиожеледними сумішами. Такі рейди проводяться щоденно. З понеділка по п'ятницю маємо 33 адміністративних протоколи", - зазначив Максюта.

Якщо людина травмувалася, то спецінспекція допоможе встановити власника нерозчищеної території. Так у постраждалого буде можливість озвучить претензії до конкретної особи і вимагати компенсацію за лікування.

"Задля вирішення питання хто є балансоутримувачем тієї чи іншої території, того чи іншого об'єкту благоустрою безпосередньо необхідно звертатися до органу місцевого самоврядування. На спецінспекцію міста покладено функцію контролю за благоустроєм та санітарним станом. Якщо будуть такі звернення до нас, ми обов'язково допоможемо і відреагуємо", - пообіцяв очільник міської спецінспекції.

З початку зимового періоду до травмпункту в Кропивницькому звернулись близько півтисячі пацієнтів. 

Джерело: 
Мій Кіровоград