Як виборці затролили депутата Табалова

17/02/14 05:02 Публікації

17 лютого у залі засідань міськвиконкому відбулось публічне обговорення законопроекту народного депутата Андрія Табалова «Про захист людини від негативного впливу електромагнітного випромінювання базових станцій систем стільникового зв’язку». За словами народного висуванця, всерйоз взятися за вирішення проблеми вишок, що ледь не самосадом туляться поблизу житлових будинків та дитячих майданчиків, а у когось просто серед подвір’я, його спонукали звернення мешканців району Миколаївки. Таким чином, до розмови на одну з болючих як для Кіровоградщини тем – якості життя та здоров’я її мешканців – залучилися чиновники державних служб та департаментів (санепідслужба, управління архітектури та містобудування), наукові співробітники Міжнародної академії енергетичних технологій, працівники квартальних комітетів та ЖЕКів.

Першими слово взяли науковці. Передусім, вчені мужі роз’яснили, що шкоду людському здоров’ю завдає не магнітне поле, що його генерують пристрої мобільного зв’язку (приміром, цілком безпечною є відстань у 100 м. від вишки), а тепловий вплив на тканини наших органів, спричинений хвилями високої частоти. Вони порушують синхронність ритму міжклітинного гомеостазу (вжито термін «інформаційний гомеостаз»), окремих органів та функціональних систем. У спрощеній інтерпретації це виглядає як рев какофонії замість злагодженої гри оркестру, яким керує диригент. Відтак, щонайменші збитки – затяжні головні болі й гіпертонія, у подальшому ж сусідство з вишкою загрожує стрімким розвитком онкозахворювань,повідомляє Акула

В Україні понад десять років запатентовані установки, що нейтралізують або якісно перетворюють випромінювання стільникових вишок, проте для нашого краю цього не достатньо. Кіровоград фактично стоїть та уранових шахтах; природну еманацію (тобто, надлишок) радону пристрої фіксують чи не на кожному хазяйському обійсті або підвалі багатоповерхівки. Відтак, необхідна розробка бази метричних норм розподілу інтенсивності випромінювання на територіях, що межують із компактними людськими заселеннями.

Коментуючи своїх попередників у черзі доповідачів, Андрій Табалов почав був говорити про потребу громадської ініціативи, але його практично на півслові обірвали кілька мешканців районів Кущівки і Катранівки. Жінки дорікали депутатові у нехтуванні їхніх численних звернень – як оформлених листами, так і через запис на прийом. Мовляв, допоки він розробляє законопроект із сумнівним ККД (норми вимірювання опромінення та розташування їх джерел прописані у Законі України «Про екологічно (природно-техногенну безпеку), МТС-ники взяли в оренду частини приміщень (зокрема й туалетів), магазинів та станцій автомобільного сервісу, щоб тайкома рити котловани під нові вишки. Тобто, в обхід положенням законодавства про регулювання земельних відносин. Проблему, що набирає обертів, вважають люди, можна розв’язати більш простим шляхом – через подання депутатського звернення у Мінрегіонбуд з додатком переліку об’єктів, де не можна зводити станції та термінали стільникового зв’язку.

Зрештою, важку розмову, що переросла допустимий градус дискусії, вирішено було згорнути. «Нехай я і хамка, – палко вигукнула одна з квартальник на вулиці Родимцева, – тільки наш районний депутат чогось і з нами на пікеті півночі простояв, як вишку хотіли монтувати, і візит представника МТС добився. А ви хоча б лист у прокуратуру написали… Помічники ваші взагалі обрубують на першому ж чихові!». Заслухавши постраждалу сторону, Андрій Табалов пообіцяв організувати зустріч громади міста із представниками компанії «МТС» та підготувати паралельне звернення до Мінрегіонбуду.

Джерело: 
Мій Кіровоград