Євромайданівців знову роблять злочинцями, щоб уникнути власної відповідальності

17/02/14 02:02 Події

Сьогодні вранці Олександра Ратушняка та Віталія Єгорова, двох учасників кіровоградського Євромайдану, яким закидають заклики до штурму Кіровоградської ОДА, знову викликали до міліції,повідомляє Гречка

Нагадаємо, Олександра Ратушняка та Віталія Єгорова звинувачують у закликах до штурму Кіровоградської ОДА. Для обох "хуліганів" Кіровський районний суд міста Кіровограда обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. Пізніше Апеляційний суд Кіровоградської області звільнив хлопців під особисте забов'язання. В залі суду обоє заявили про те, що не чинили жодних неправомірних дій та домагатимуться припинення кримінального провадження через відсутність, на їх думку, складу злочину.

Як розповів  Олександр Ратушняк, обом пропонують попросити помилування:

«Слідча Катерина Короговська запропонувала нам написати прохання до суду про амністію. Проте ми прокононсультувалися з адвокатами та відмовились це підписувати, оскільки, звертаючись з проханням про амністію, ми автоматично визнаємо себе винними і будемо всюди проходити особами, які притягалися до кримінальної відповідальності, але не були засуджені через амністію».

За словами Ратушняка, їм пояснили, що незалежно від того, будуть вони підписувати ці документи чи ні, сьогодні суд розгляне їх справи та, ймовірно, помилує.

Наталя Сюр, адвокат Віталія Єгорова, розповіла про те, що відбувається у справі її клієнта:

«Амністії підлягають злочинці, винні у скоєнні злочину. Єгоров своєї вини не визнає. Чоловіка затримано лише за сам факт перебування на мітингу. Тому якщо людина стверджує, що вона не вчиняла злочину і вина його не доведена, то чому її милувати чи змушувати просити про амністію?»

За словами Сюр, підписанням клопотання про амністію є фактично визнанням своєї провини. Однак слідство не ведеться, а обвинувачений та його захисник досі не мали можливості ознайомитися з матеріалами справи.

«Я подала клопотання, щоб ознайомитися з матеріалами справи, на підставі яких Єгорову повідомлено про підозру. Наразі не ознайомили ні його, ні мене. У Єгорова є відеозаписи, фотокартки, свідки, які свідчать про те, що він не здійснював жодних хуліганських дій, але про це з нами навіть не розмовляють. Жодних слідчих дій, крім підозри та того, що Єгорова помістили під варту, не виконується ».

Фактично Єгорова та Ратушняка призначили злочинцями для того, щоб амністувати. Ймовірно, тепер судова система зразка 2014 року вже не потребує ні суду, ні слідства. Окрім того, своїми діями слідча Катерина Короговська, можливо, намагається уникнути відповідальності за неправомірні дії зі свого боку та своїх колег: «Якщо Єгорова та Ратушняка виправдають, кожного посадовця: прокурора, слідчого, свідків, які, ймовірно, давали неправдиві свідчення, можна притягнути до відповідальності».

Згідно з діючим законодавством, є порядок відшкодування завданої моральної шкоди незаконним арештом, і таке інше. Зрештою держава має все це відшкодувати, після чого кошти виплачуватиме конкретна посадова особа, з вини якої це сталося.

Нагадаємо, раніше Віталія Єгорова і Олександра Ратушняка арештували на 60 діб, але Апеляційний суд Кіровоградської області скасував таку міру попереднього утримання. Наразі ж чоловіки планують добиватись закриття кримінальних справ за відсутності складу злочину.

Сьогодні добігає завершення дія Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» від 29 січня 2014 року.

Закон «Про політичних заручників», як його охрестили в народі, може бути задіяним лише при виконанні вимог, визначених у ньому. А саме:

1) звільнення всіх зайнятих в місті Києві та інших населених пунктах України під час акцій протесту будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також допуск до своїх робочих місць осіб, які там працюють, та зняття інших перешкод для належного функціонування зазначених об’єктів;
2) розблокування транспортних комунікацій на вулиці Грушевського у місті Києві учасниками масових акцій протесту;
3) розблокування інших вулиць, площ, провулків, бульварів тощо у місті Києві й інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.
Все це вони мали зробити до 17 лютого.

Сьогодні мітингувальники розблокували приміщення КМДА та деяких облдержадміністрацій.

 

Джерело: 
Мій Кіровоград