Error message

  • Warning: include_once(/home/prportal/mykirov.com/www/themes/engines/phptemplate/phptemplate.engine): failed to open stream: No such file or directory in _drupal_theme_initialize() (line 209 of /home/prportal/mykirov.com/www/includes/theme.inc).
  • Warning: include_once(): Failed opening '/home/prportal/mykirov.com/www/themes/engines/phptemplate/phptemplate.engine' for inclusion (include_path='.:/usr/local/pear/php54') in _drupal_theme_initialize() (line 209 of /home/prportal/mykirov.com/www/includes/theme.inc).

Кіровоградські майданівці зустрілися з журналістами

Вчора, 3 лютого, у конференц-залі електронного ресурсу «Перевесло» відбувалась перша офіційна зустріч учасників ВО «Майдан» з журналістами місцевих видань. Головним чином збиралися, щоб підбити підсумки діяльності організації протягом 2 місяців із дня її офіційного заснування. Основними доповідачами на заході виступили делегат від ЗМІ Зоя Лебідь, координатор кіровоградського «Майдану» Сергій Михайльонок та свободівець Сергій Запорожан.

Кіровоград, на думку Сергія Запоражана, – місто хоч аполітичне, буквально непідйомне – «хіба що інтелігенти за моніторами про щось сваряться», – зате є перевіреним постачальником ідей та адміністративних ініціатив для всієї України. Зокрема, традиція обкладати зсередини будівлі ОДА мішками з піском та зводити барикади із списаних меблів пішла саме з Кіровограда. В Одесі та Дніпропетровську вона значною мірою розвинулась, розгорнулася вшир і вздовж, подекуди навіть втрачаючи зв’язок із здоровим глуздом. Згадати хоча б бетонні блоки перед в’їздом до Одеси та гігантське шатро із колючого дроту всередині приміщення Дніпропетровської ОДА. Втім, продовжує Запорожан, характер протестних акцій, організованих радою місцевою «Майдану», носили й у подальшому будуть носити лише мирний характер. Сутички 26 січня – однозначно на совісті тітушок та їхніх замовників. Рада «Майдану» (25 чоловік) неодноразово зверталася до голови області Андрія Ніколаєнка та начальника УМВС Костянтина Пожидаєва з проханням усунути з площі Кірова тітушок. Проте до уваги цього так ніхто і не взяв. В очі кидалося заохочене владою та бездією з боку міліції нахабство цих молодиків, спроби провокацій…

У зверненні Ніколаєнка до Президента, розповідає Сергій Михальонок, містився рядок про те, що кіровоградським урядникам «вдалося подолати спроби екстремізму і перевести діалог з громадськістю в русло толерантності». Таким чином, до числа оскаженілих екстремістів зараховано кількох футбольних ультрасів, освітян, вело- і автолюбителів і. т.д., й вилучено їх з поля гри через адміністративні арешти та виклики на допити напередодні Віча. Наприклад, підставою для затримання Максима Гуцалюка став його звичний одяг – комуфляжний костюм (як мандрівник із кількарічним стажем, чоловік старається його ніколи не змінювати); а Святослав Коваль просто неправильно скермував авто у колоні.

«Ми сприймаємо нашу чинну владу, як бандитську, – підвів резюме своїй доповіді пан Михальонок, – і висуваємо вимогу відставки посадових осіб, що вже дискредитували себе під час подій Євромайдану – Андрія Ніколаєнка, Миколу Ковальчука (фальшував голосування у облраді) та Костянтина Пожидаєва. По-друге, наполягаємо на усуненні тітушок. За нашими джерелами, їх підвозять із Вінниці, Черкас та Кривого Рогу. До речі, останнє місто згадувалося і в одному із звернень Віталія Грушевського до Антимайдану. «Я покладаю надії на цих хлопців, наших друзів із Кривого Рогу», – ось його слова без купюр. Частково свої побажання та вимоги викладені у відкритих листах до голови області та її прокурора».

Сергій Запорожан та Олександр Ратушняк, аналізуючи свій недавній досвід перебування в СІЗО, дійшли висновку про залежність слідчих від керманичів обладміністрацій. «Слідчий у карних справах, – наголосив Запорожан, – не зобов’язаний, відповідно до своєї службової інструкції, запитувати когось про програму політичної партії, джерела її фінансування, статут і графік наступних акцій… Їх примушують це робити, а хлопці, вдаючи якусь робочу метушню, затягують з оформленням протоколів».

Доповідь Зої Лебідь стосувалася, головним чином, внутрішнього устрою нещодавно створеної ради організації. Отже, станом на сьогодні до її складу входить 25 осіб, уповноважених відповідати за певну ділянку роботи. Наприклад, Інга Дудник (ГО «Територія успіху») забезпечує юридичний супровід на акціях, а також зв’язується з адвокатами у випадку затримання когось із мітингарів. Постачання продовольством, ліками та теплими речами кіровоградських куренів на столичному Майдані лежить, здебільшого, на плечах Наталії Вельгун (ГО «Союз українок»). З сьогоднішнього дня на базі неофіційного штату ВО «Майдан» (офіс «Перевесла»), стартує творчий конкурс для всіх уболівальників протесного рушення. Спільними зусиллями, відсьогодні і до 15 лютого включно, Рада «Майдану» визначатиме авторів найкращих плакатів і транспарантів, кричалок, анекдотів та інших проявів дотепної народної творчості.

Джерело: 
Мій Кіровоград