Георгафія протесту

Вже майже всі обласні адміністрації Західного регіону України захоплені протестувальниками .Та з кожним днем захоплення просуваються все ближче до центру України.

Люди масово вимагають від керівництв написати заяви про відставку, таким чином, надати повноваження для влади регіоном людям.

Тільки на Сході України обласні ради на сесіях висловлюють підтримку нинішній владі та Президентові.

Та футбольні фанати Ультрас виявили мужність вийти і сказати ,що вони підтримують Євромайданівців

Наші колеги зробили аналіз - як і де по Україні проходили такі події.

 

Першим регіонам став Львів:

Близько двох тисяч активістів в середу зібралися біля будівлі ОДА і, скандуючи "Ганьба!", вимагали зустрічі з губернатором Львівщини Олегом Салом. Попри намагання охорони зупинити пікет, частина активістів прорвалися до будівлі.

Демонстранти також блокували у Львові приміщення, де базуються спецпідрозділи силовиків. Тим часом обласна прокуратура почала досудове розслідування за фактом захоплення приміщення ОДА. Голова облдержадміністрації Олег Сало під тиском демонстрантів підписав у четвер заяву про відставку, але вже ввечері того дня пояснив, що не вважає себе зобов’язаним тією заявою, поданою під примусом.

У будівлі обласної адміністрації працює штаб Народної ради «Майдану», який має створити виконком, тобто перебрати на себе повноваження.

 

В Львівському районі теж неспокійно…

 

Мешканці міста Радехів Львівської області в п’ятницю блокували приміщення райдержадміністрації. Мітингувальники вимагали, щоб до них вийшов в.о. голови РДА Богдан Карплюк. Однак, за словами демонстрантів, чиновник втік з адмінбудівлі, коли довідався про блокування. До протестувальників вийшов заступник голови РДА Тарас Калита. Він заявив, що виступає проти людських смертей і засуджує насилля.

Ніхто з очільників не звільнився

 

Житомир

Захоплення почалося після того,як депутати не підтримали пропозицію внести до порядку денного сесії 23 січня питання про суспільно-політичну ситуацію в Україні. Відповідну пропозицію зробив депутат фракції ВО "Батьківщина" Вадим Кривенко

"Бюджет і все інше - це дуже важливі питання, але якщо почнеться війна, буде не до них", - заявив Кривенко. Але депутати відмовилися вносити це питання на розгляд – "за" було лише 40 депутатів.

Дізнавшись про відмову депутатів розглянути питання про ситуацію в країні, протестувальники пішли на штурм обласної ради. Після цього депутати передумали і включили питання в порядок денний: 76 голосів "за".
За фактом цієї спроби почали досудове розслідування, повідомили в облпрокуратурі.

Ніхто з очільників не звільнився.

 

Рівне

Після Народного віче, яке відбулося опівдні у четвер, 23 січня, на майдані Незалежності в Рівному і яке зібрало кілька тисяч людей, його учасники рушили до Рівненської облдержадміністрації.

 Протестувальники виламали вхідні двері й дісталися до приміщення ОДА. Вони поставили вимогу перед виконувачем обов'язки губернатора області Анатолієм Юхименком (голова ОДА Василь Берташ перебуває у відпустці) зв'язатися в телефонному режимі з президентом Віктором Януковичем, аби той прибрав бійців "Беркуту" та внутрішні війська зі столиці.

 Також активісти вимагають, щоб депутати облради провели позачергову сесію, а владу передали Народній раді.
Обласна міліція відкрила у п’ятницю кримінальне провадження за фактом захоплення облдержадміністрації, що сталося ще в четвер. А міська рада Рівного провела у п’ятницю позачергову сесію, на якій закликала Верховну Раду скасувати «закони 16 січня».

Ніхто з очільників не звільнився.

 

Черкаси

У Черкасах увечері четверга відбулася спроба штурму обласної державної адміністрації, але опозиції, яка попереджала про провокацію, вдалося зупинити найрадикальніших демонстрантів. Демонстранти також вимагали звільнити затриманих у перебігу попереднього штурму, що стався ще в четвер.

Перед тим удень керівництво ОДА звернулося до міліції з проханням розслідувати ту першу спробу захопити будівлю; тоді міліція врешті вибила демонстрантів ізсередини. Затримали 58 осіб, пізніше декого з них відпустили. Як заявили в обладміністрації, збитки від тієї спроби, в перебігу якої зазнали руйнувань частини чотирьох поверхів будинку, становлять кілька мільйонів гривень.Ніхто з очільників не звільнився

 

Тернопіль

Кілька тисяч людей  понад годину штурмували приміщення ОДА в четверг. Ззовні вхідні двері від них блокували міліціонери, а зсередини вхід блокував Беркут. Люди спочатку по черзі  вихоплювали міліціонерів, зривали з них погони і передавали у натовп, а потім  розбили двері і прорвалися всередину. "Беркут" змушували зняти шоломи і показати обличчя, але вони кинулися навтьоки через інший вихід.

Голова ОДА Валентин Хоптян відмовився йти у відставку і закликав зберігати правопорядок, а відтак опинився в лікарні через високий тиск. Обласна міліція відкрила кримінальне провадження через захоплення ОДА. Обласна рада збирається в суботу на сесії розглянути створення обласного виконавчого комітету замість облдержадміністрації.

 

Чернівці

У Чернівцях демонстранти захопили у п’ятницю обласну держадміністрацію й на ніч готувалися бути пильними й готовими до ймовірного штурму правоохоронців. Під час штурму був травмований голова обласної ради, яка працює в тому ж будинку, Михайло Гайничера. Голова ОДА Михайло Папієв відмовився писати заяву про відставку, чого вимагали мітингувальники. Тим часом обласна прокуратура повідомила, що почате досудове розслідування за фактом першої невдалої ранкової спроби захопити будівлю.

 

Івано-Франківськ

В Івано-Франківську мітингувальники захопили у п’ятницю приміщення обласної держадміністрації – в четвер їм це не вдалося.

Як  розповів голова громадської організації "Солідарність" Андрій Микитин:

"Близько півтори тисячі мітингувальників захопили приміщення облдержадміністрації, вибивши двері. Міліція застосовує димові шашки та газ. З вікон ОДА в людей кидають усілякі предмети",

 З будівлі виносили меблі, щоб спорудити з них барикади біля будівлі. Прокуратура області почала досудове розслідування за цим фактом. Тим часом обласна рада збирається в суботу провести пленарне засідання позачергової сесії, щоб спробувати висловити недовіру голові ОДА Василеві Чуднову. У четвер таке рішення не пройшло на засіданні президії облради.Ніхто з очільників поки не звільнився.

Наразі Франківськ залишається єдиним містом в районі із захопленим ОДА.

 

Кіровоград

У Кіровограді позачергова сесія обласної ради голосами владної більшості засудила протистояння в Україні; опозиція заявила про порушення при голосуванні за це. Під будівлею відбувалися мітинги і прихильників, і супротивників Євромайдану.

 

Суми

У Сумах відбулося пікетування будівлі, в якій працюють ОДА, обласна і міська рада. Входи до неї блокувала міліція. Обласна рада не змогла ухвалити заяви на підтримку президента й із засудженням Євромайдану. Міліція заперечила повідомлення, ніби облдержадміністрацію захопили демонстранти.

 

Луцьк

У Луцьку біля облдержадміністрації у п’ятницю зібрався мітинг, протестувальники вимагали відставки очільників області.

Будівлю охороняють кілька рядів силовиків, поряд є автобус з Беркутом. Як повідомляють працівники ОДА, міліція підготувала пожежні брансбойти. 
 
Голова Волинської облради Володимир Войтович пішов у відставку. "Я написав цю заяву задля збереження громадянського миру", - сказав він. Звільнився також заступник голови облради Юрій Лобач. 

Другий заступник Войтовича, член партії "Батьківщина" Валентин Вітер заявив мітингувальникам, що він перебирає на себе обов'язки голови облради.

Голова Волиньскої ОДА Борис Клімчук відмовився писати заяву про відставку і виходити до протестувальників. За його словами, він вийде до протестувальників тоді, коли захоче, і писатиме заяву там, де його приймали на роботу, тобто у Києві.

Але,пізніше,того ж дня все ж написав заяву про звільнення з посади.За словами голови, він це зробив за умови недопущення кровопролиття, яким загрожували активісти. Водночас адміністрація звернулась до представників опозиції і взяла обіцянку, що протистояння "стінка на стінку" між правоохоронцями та мітингувальниками, а також силового захвату приміщення не допустять. Люди й надалі  розходяться з-під стін адміністрації, задоволені виконаною вимогою про відставку губернатора.
Наразі ніяких розслідувань прокуратурою не відбувалось.

 

Хмельницьк

У Хмельницькому мітингувальники захопили будівлю Хмельницької облдержадміністрації, в якій також знаходиться приміщення обласної ради. Захоплення сталося під час завершення сесії облради. Зокрема, під час позачергової сесії на голосування був поставлений проект звернення більшості облради щодо політичної ситуації, я якому був відсутній пункт про проведення дострокових виборів президента України.

Близько 40-50 правоохоронців на першому поверсі стримували активістів до того моменту, коли більшість депутатів облради пішла на поступки опозиції і одноголосно підтримала те звернення, в якому був присутній пункт про дострокові вибори президента. Але активісти почали вимагати відставки губернатора Василя Ядухи та почали штурмувати кордон правоохоронців на шляху до кабінету губернатора. Почалися сутички, під час яких було пошкоджено меблі, картини тощо.

Сутички відбувалися близько 30 хвилин після чого комендант місцевого Євромайдану Юрій Смаль пішов на переговори з керівництвом області. Зокрема, зараз мітингувальники зайняли перший та другий поверхи будівлі. Активістам пообіцяли, що губернатор напише заяву про звільнення, але наразі його кабінет зачинений. Біля кабінету губернатора зібралося близько 30-40 активістів, а також журналісти на правоохоронці.

Обласна міліція відкрила кримінальне провадження за цим фактом.

 

Ужгород

В Ужгороді біля будівлі міської ради в п’ятницю пройшов мітинг, після чого активісти висловили бажання блокувати будівлю. Понад тисячу учасників мітингу вимагали  від влади скликати позачергову сесію та висловити спільну позицію міської влади щодо ситуації в країні, повідомляють місцеві ЗМІ. Протестувальники хотіли побачити голову ОДА Олександра Ледиду, однак той не захотів до них виходити. Губернатор зустрівся з представниками мітингу, але відмовив їм у проханні надали залу для проведення зібрання з метою створення і проголошення Народної ради Закарпаття. Протестувальники вирішили цілодобово блокувати споруду. Частина активістів виїхали за автомобільними скатами, діжками для розпалення багаття й дровами. До Ужгорода вже їдуть представники з районів, аби долучитись до блокування.

У коридорах на всіх поверхах будівлі чергують міліціонери, невеличкі групи силовиків оточили її зовні. Біля будівлі ОДА вже сталося кілька інцидентів. Так, міліціонери забрали кілька привезених протестувальниками скатів, які вони складали на сходах адмінбудівлі. Серед іншого, до ОДА привезли і металеву діжку для розпалення багаття, проте і вона тепер опинилась у "нетрях" адміністративної будівлі.

У якийсь момент військовослужбовці, що дислокуються наразі у будівлі ОДА, вискочили назовні і, розштовхуючи людей, схопили діжку, аби тягти її в середину. Обурені такими діями правоохоронців, активісти почали кидати у бік військовослужбовців автомобільні скати.

Військовослужбовці, натомість, оперативно затягли діжку у середину споруди, штовхаючи всіх на своєму шляху, не шкодуючи, в тому числі, й дівчат, пишуть ЗМІ.

Ніхто з очільників не звільнився.

 

Крим

У Сімферополі Верховна рада Криму закликала президента, Верховну Раду України і РНБО запровадити в Україні надзвичайний стан. Парламент автономії також закликав мешканців півострова підтримувати бійців кримських підрозділів внутрішніх військ і «Беркута», які нині перебувають у Києві, зокрема, переказувати їм гроші.

 

Вінниця

В суботу,під час позачергової сесії , вінничани штурмували обласну раду.

Мітингувальники вимагають відставки керівництва.

Під крики "Банду геть"  люди відібрали у спецназівців,які боронили приміщення,щити і каски.

Не обійшлось і без світо-шумових гранат,які міліція кидала в народ,коли ті вривалися на другий поверх,де і проходить сесія

На сесії мали розглядати три питання: соціально-політичне становище, бюджет та відставка керівництва області.

Вимоги Вінницького майдану підтримали лише частина депутатів облради. Регіональна більшість залишила сесійну залу та відмовилась від голосування. Голова обласної адміністрації Іван Мовчан виступивши перед народом – і  взагалі покинув адмінбудівлю.

Під час захоплення постраждало 17 людей,з них - семеро міліціонерів.

Також,за фактом захоплення приміщення Вінницької ОДА та обласної ради розпочато досудове розслідування. 

Ніхто з очільників не звільнився.

 

Чернігів

В Чернігові також взяли штурмом облдержадміністрацію. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив активіст Віталій Уманець.

 "Люди створюють коридор для того, щоб міліція покинула приміщення. Частина "мусорні" вже відступила від входу", - написав Уманець.

Раніше в прес-службі ВО "Свобода" повідомили, що у Чернігові близько двох тисяч мітингувальників зібралися на акцію протесту біля облдержадміністрації, вимагаючи відставку голови ОДА Володимира Хоменка.

 На Красній площі активісти пом'янули хвилиною мовчання людей, які загинули під час зіткнень з силовиками. Крім протестувальників на площі зібралося близько 400 спортивних молодиків, біля яких чергують міліція та священики Московського патріархату.

 "Ми звертаємося до правоохоронців: кидайте свою форму, переходьте на бік народу!", - заявив свободівець Руслан Марцінків.

Активісти ухвалили рішення про відставку Хоменка та закликали повернути з Києва загони "Беркута".

 

Полтава

В суботу ,мітингарі Євромайдану захопили Полтавську ОДА. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив активіст Віталій Уманець. 

Після штурму ОДА мітингарі пройшли до сесійної зали.

"Ні влада, ні міліція не чинили опору. Бійок не було", - зазначив Уманець.

Також він повідомив про створення Народної Ради у Полтавській ОДА.

"Новостворена Народна Рада вже приймає рішення: першими стали заборона КПУ та Партії регіонів. О 16:30 люди знову збираються йти до губернатора переконувати перейти на свою сторону або залишити посаду", - додав активіст.

Народна рада збирається бути в приміщення облради всю ніч.

Ніхто з очільників не звільнився.

 

Дніпропетровськ

У Дніпропетровську міська рада висловила підтримку президентові й закликала рішуче засудити «екстремістів і безвідповідальних політиків». Депутати владної більшості в цій заяві висловили обурення становищем в Україні і звинуватили в ньому опозицію. Опозиційні депутати міськради, які не брали участі в цьому голосуванні, оприлюднили власну заяву з засудженням дій влади. Також заяву на підтримку дій влади ухвалила міська рада Кривого Рогу.

Також,у Дніпропетровську  затримали 13 протестувальників, двоє з яких – неповнолітні, повідомляє прес-служба МВС.

"Близько 14:00 в парку ім. Калініна зібралася група молоді кількістю близько 80 осіб. О 15:00 вони вирушили на Європейську площу по пр. Карла Маркса, при цьому близько 15 осіб закрили своє обличчя медичними масками та замотали шарфами. Під час ходи вони декілька разів вигукували "Ганьба", порушували громадський спокій та провокували сутички з працівниками міліції", - йдеться в повідомленні МВС. Правоохоронці затримали 13 активістів та доставили до Бабушкінського райвідділу міліції для складання адміністративних протоколів.

Серед затриманих 6 студентів дніпропетровських вузів, 5 учнів коледжів та середніх шкіл, двоє – ніде не працюють та не навчаються. Щодо 11 протестувальників складено адміністративні протоколи. Щодо двох неповнолітніх адмінпротоколи не складалися, оскільки за віком вони не є суб'єктами адміністративного правопорушення. Наразі міліціонери вирішують питання про притягнення їхніх батьків до адміністративної відповідальності. Всі активісти відпущені з райвідділу. "На 4-х порушників за рішенням суду накладено штрафи у розмірі 2 550 грн. Стосовно останніх 7 суд прийме рішення сьогодні", - додали в МВС.
 

Донецьк

У Донецьку нечисленну акцію прихильників Євромайдану біля пам’ятника Шевченкові витіснили звідти кількасот учасників акції Партії регіонів на підтримку президента, «закону і порядку». Обидві акції були узгоджені з владою. Між сторонами сталася невелика бійка.

Зокрема, Ультрас "Шахтаря" підтримали Євромайдан і виступили "проти режиму" 
вийшли в центр Донецька, де проходить Євромайдан. 50 хлопців в масках крокували на площу перед пам'ятником Тарасу Шевченку, співаючи гімн України. Ультрас на своїй офіційній сторінці в соцмережі наголосили, що вийшли, "щоб висловити невдоволення до влади і беззаконню".

"Ми прийшли підтримати свій народ у боротьбі за свої права. Ми хочемо справедливості і світлого майбутнього. Ми проти режиму!", - йдеться у заяві.

Хлопці пишуть, що вирішили вийти на Євромайдан, щоб захистити активістів від молодиків спортивної статури, які напали на людей.
 

Луганськ

Організація футбольних уболівальників "Зоря Ультрас" провела збір на стадіоні "Авангард" у Луганську у зв'язку з ситуацією у країні.

Члени руху прийняли рішення про те, що ніхто з членів організації не повинен їхати до Києва у якості "тітушок".

"Хто "поведеться" та поїде у Київ "заробляти", можуть не повертатися. Пам'ятайте про свою честь", - йдеться у повідомленні

Окрім того, цивільний сектор луганського Євромайдану запропонував місцевим ультрас об'єднати зусилля, зокрема мова йшла про те, що футбольні вболівальники могли б охороняти акції активістів.

 

Харків

Ультрас харківського футбольного клубу "Металіст" офіційно заявили про початок активної підтримки Євромайдану. Відповідне повідомлення розміщене на сторінці фанатської спільноти в одній із соцмереж.

"Отже, чесні, наш вихід! Харківська фанатська громадськість вирішила повним складом йти і захищати харківський Євромайдан від можливих провокацій проститушек", - йдеться у тексті.

Заради цього вболівальники, зазвичай поділені на північну та південну частини за розташуванням на стадіоні, домовилися забути про внутрішні суперечки та об'єднати зусилля. "З собою не треба брати ніяких підручних засобів активного або пасивного захисту. У нас мирна акція. Якщо прийдуть всі, то жоден продажний гопник навіть не подумає сіпатися на мітингувальників. Роки на футбольних секторах і навколофутбольних полях дали достатньо досвіду кожному з нас, щоб ми могли справлятися з будь-якими проблемами своїми руками. Зараз саме той момент, коли треба показати, що в єдності наша сила!", - закликають лідери фанатського руху "Металіста" спільноту ультрас.

Також автори звернення закликали активістів одягатися тепліше, бо в місті очікується похолодання, та долучатися до громадської акції всіх небайдужих людей

. "Крім того, ми закликаємо всю свідому молодь Харкова і людей старших підтримати харківський Євромайдан і показати всьому світу, що Харків – не місто продажних гопників і бидлоти, а місто з європейськими цінностями та традиціями! Незалежно від своїх політичних поглядів, приналежності до субкультур або музичних уподобань завтра всі повинні виступити єдиним цілим в прагненні до світлого майбутнього", - повідомляють фанати "Металіста".

 

Одеса

В Одесі голови облдержадміністрації і облради у спільному зверненні засудили протестувальників у Києві. Одеська міська рада теж ухвалила звернення, яким підтримала дії президента і закликала припинити «екстремістські» й «антиконституційні» дії.

Увечері мітингові місцевого Євромайдану намагалися перешкодити автомобілізовані супротивники під гаслом «Стоп Майдан».

 

***

Ось така ситуація в Україні!Будемо надіятись,що це допоможе на шляху до демократії.І дуже радує те,що наші люди такі сильні волею та духом і не побоялися вийти на вулицю в боротьбі за своє майбутнє.

Слава Україні! Героям Слава!

(за матеріалами ТСН,Радіо Свобода та Вінницьких новини)

Джерело: 
Мій Кіровоград