Родина Юлії Тимошенко заробляє на мережі ломбардів через офшори

Родина Юлії Тимошенко отримала дохід у 2,4 млн грн від кіпрської компанії Diafox Consulting Limited, на яку в Україні оформлена мережа ломбардів “Дешева готівка”. Центральний офіс ломбарду знаходиться в партійний будівлі, “захищеній” депутатською приймальнею обранця від БЮТу Сергія Власенка, йдеться у розслідуванні Мар`яни Мотрунич "Готівка від Тимошенко" для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Ломбард заснований 2013 року. Нині мережа “Дешева готівка” нараховує 20 відділень. Прописаний ломбард за адресою вул. Героїв Севастополя 48, оф. 207. В цій будівлі розташований офіс Київського обласного відділення "Батьківщини", голова якої екс-нардеп Костянтин Бондарєв. Сама будівля належить компанії з ім'ям Бондарєва.

Тут же знаходиться приймальня народного депутата від “Батьківщини” Сергія Власенка. Власенко заперечує факт прописки ломбарду в його приймальні: “Я точно не маю ніякого відношення до ломбарду і моя приймальня точно не має ніякого відношення до ломбарду”. Проте згадати розмір своєї приймальні не зміг, зазначив тільки, що це “декілька кімнат”.

У кіпрському реєстрі власником компанії Діафокс Консалтинг Лімітед зазначений “номінал” Артеміус Стилянов. Попри неможливість встановити справжнього власника, офшорку можно чітко ідентифікувати як компанію з кола інтересів БЮТу.

Ані Бондарєв, ані Власенко, ані Тимошенко не надали відповідь щодо кінцевого бенефіціара ломбарду.

Згідно із положеннями про ломбардну діяльність, у назві ломбарду обов’язково повинен бути зазначений основний акціонер. У випадку з ломбардом “Дешева готівка” кінцевий власник невідомий і Нацкомфінпослуг. Окрім того, у мережі є проблеми з “напівкримінальним” обігом принесених предметів: в ході експерименту ломбард готовий був прийняти ювелірні вироби без документів (ідентифікаційного коду і паспорта). Офіційна цифра ломбардного ринку за минулий рік - 16 млрд грн, за прогнозами Нацкомфінпослуг цього року оборот може сягнути 20 млрд грн.

У 2008 році Юлія Тимошенко, як очільниця уряду, подала законопроект “Закону про ломбарди і ломбардну діяльність” на розгляд парламентарям. Пропозиція Тимошенко була відкинута Верховною Радою 2014 року. За останній рік лідерка партії задекларувала дохід Олександра Тимошенко 2 млн 770 тис грн, та заощаджень на загальну суму у приблизно 600 тисяч доларів.

Водночас, з декларації зникла низка українських компаній Олександра Тимошенко: з 9 задекларованих попереднього року залишилось тільки дві. Більшість інших компаній переоформлені на третіх осіб і виводять на чеський бізнес чоловіка Тимошенко.

 Вже після виходу програми  прес-секретар Юлії Тимошенко Марина Сорока розслідування назвала «маячнею». "Тут ЗМІ поширюють маячню про "ломбарди Тимошенко". Ніяких міфічних ломбардів в родини Тимошенко немає, а якщо знайдеться документальне підтвердження їх існуванню, то їх передадуть на розвиток української журналістики", - написала Марина Сорока 

Але на цьому історія не закінчилася. Досить своєрідний коментар надав й інший фігурант розслідування. Екс-нардеп Костянтин Бондарєв обізвав журналістку програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" Мар'яну Мотрунич. Про це повідомляє антикорупційний портал Bihus.info.

У відповідь на запит Мотрунич Бондарєв зателефонував і заявив: "Мар'яно, дуже цікаве запитання ви поставили, але я не можу відповіді на нього дати... Мені доведеться повідомити про професійну діяльність усіх ваших сусідів і родичів, що ви – проститутка".

Окрім того, Бондарєв принижував журналістку і погрожував їй у смс-повідомленнях. Тепер Bihus.info вимагає, щоб Бондарєв і керівник "Батьківщини" Юлія Тимошенко публічно попросили вибачення. У разі відсутності відповідної реакції протягом тижня журналісти звернуться до суду для захисту честі та гідності.

 

Іван Мельник

Джерело: 
Мій Кіровоград