Референдум щодо дострокових виборів вигідний владі — Гавриш

17/01/14 01:01 Політика, Думка

Проведення Всеукраїнського референдуму щодо проведення дострокових президентських виборів вигідний виключно владі.

Про це у коментарі Gazeta.ua розповів Степан Гавриш, колишній заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони.

 

"За Конституцією рефередум призначається парламентом. Більш того, вимагає 3 мільйони підписів громадян в двох третинах областей. Зібрати ці підписи на Сході буде неможливо. Оскільки влада жорстко контролює ситуацію. Ці підписи збираються і затверджуються місцевими органами влади. Потім віддаються до Центральної виборчої комісії, де влада контролює всі без виключення процеси. Елементарно влада може не допустити збір цих підписів. Унеможливить їх реєстрацію через ЦВК у зв'язку з великою кількістю помилок", - розповів Гавриш.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кличко ініціюватиме референдум про недовіру Януковичу і Раді

Він зазначив, що Конституція не допускає можливості відставки президента шляхом референдуму.

"Є чітко визначені способи — це або смерть, або заява про втрату президентом здоров'я, яке унеможливлює управління державою. Третє — це вчинення тяжкого злочину, яке дає право на імпічмент по спеціальній процедурі, яка включає голосування в парламенті три четвертих голосів", - зауважив він.

Він назвав ініціативу проведення референдуму смішною.

"В жодних з авторитарних режимів ще не було проведено демократичного референдуму. Це наївна, скоріше надумана пропозиція. Ще й небезпечна. Це дефіцит ідей, які мають українські інтелектуали. Є проблема відсутності в Україні реальних політиків, політичних ідеологій та груп, які б працювали на державу. Потрібно висувати вимоги, які дійсно б носили революційний характер", - зауважив він.

Гавриш наголосив, що влада може погодитись на референдум довіри до президента виключно у своїх інтересах. Там буде поставлено питання про довіру до президента та: "Чи вважаєте, необхідним проводити вибори 2015-му році чи 2020-му році?".

Джерело: 
Мій Кіровоград