Підприємців будуть штрафувати за протидію хабарникам

15/01/14 02:01 Економіка

Уряд пропонує Раді ввести штраф 25,5 тис грн для підприємців за перешкоджання перевіркам і 8,5 тис грн — для розповсюджувачів, що не допустили перевірку на склад.

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді штрафувати підприємців за створення перешкод для проведення державних перевірок нехарчової продукції на суму до 25,5 тис. грн. Про це йдеться в законопроекті № 3852 «Про внесення змін до закону України». Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції «щодо вдосконалення системи», текст якого розміщений на сайті Верховної Ради України.

У пояснювальній записці до документа автори законопроекту зазначають, що за інформацією, отриманою від органів державного ринкового нагляду, під час здійснення перевірок характеристик продукції, мають місце непоодинокі випадки недопущення до проведення перевірок і невиконання законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний ринковий нагляд з боку суб'єктів господарювання - виробників і розповсюджувачів продукції, повідомляє РБК Україна.

«Такі дії суб'єктів господарювання обумовлені спробою уникнути відповідальності за введення в обіг та / або розповсюдження небезпечної продукції, продукції, яка становить загрозу безпеці життю, здоров'ю людей та навколишньому середовищу», - йдеться в пояснювальній записці.

Так, законопроект вносить доповнення до статті 44, відповідно до яких до суб'єктів господарювання застосовуються штрафні санкції у разі «створення перешкод шляхом недопущення до проведення перевірок характеристик продукції і невиконання встановлених цим законом вимог посадових осіб, які здійснюють державний ринковий нагляд».

Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (25,5 тис. грн) для осіб, які ввели продукцію в обіг, та в розмірі 500 (8,5 тис. грн) неоподатковуваних мінімумів для розповсюджувачів.

Джерело: 
Мій Кіровоград