Після вживання в’яленого окуня та піци кіровоградець потрапив до лікарні

Діагноз – ботулізм. З цим захворюванням зараз перебуває на стаціонарному лікуванні 20-річний мешканець м.Долинської після вживання в’яленого окуня та піци, повідомляє прес-служба ГУ Держсанепідслужби у Кіровоградській області.

Хворий звернувся 12 листопада ц.р. до швидкої медичної допомоги із скаргами на розлад шлунково-кишкового тракту та погіршення загального самопочуття, що з’явилися напередодні після вживання в’яленого окуня та піци. Ці продукти чоловік (з його слів) придбав в смт Новгородці: піцу – на місцевому базарі, в’ялену рибу – в магазині „Все до столу”. Від госпіталізації хворий відмовився. Але стан здоров’я погіршувався і в суботу надвечір його доставили до Долинської ЦРЛ з попереднім діагнозом: гострий гастроентероколіт.

Перебіг захворювання лікарі визначають як легкий, пацієнту введена протиботуліністична сироватка. Однак він перебуває в реанімаційному відділенні, лікування триває.

Спеціалістами держсанепідслужби в Новгородківському районі перевіряються торговельні об’єкти, де були придбані риба в’ялена та піца.

За результатами аналізу статистичних даних за попередні роки, та і з спеціальних медичних джерел відомо, що найімовірнішим продуктом зараження чоловіка є риба в’ялена, особливо якщо вона не промислового, а домашнього виготовлення. Відсутність відповідальності у продавців та контролю з боку органів влади, недбале ставлення населення до свого здоров'я все частіше призводить до ось таких наслідків, що описаний вище.

Тим часом лікування ботулізму виливається в значну суму, оскільки лише протиботуліністична сироватка (яку, до речі, не так просто купити - родичам хворого вдалося її придбати в м. Одесі) коштує кілька тисяч гривень. Без введення цього препарату одужання хворого завжди дуже проблематичне.

Джерело: 
Мій Кіровоград