На відновлення тепломереж в Кропивницькому необхідно півмільярда гривень, – Райкович

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу міської ради.

Під час свого щорічного публічного звіту перед громадою міський голова Андрій Райкович зауважив, що дві гігантські котельні обласного центру своїми потужними і поважного віку котлами подають тепло лише до 40% житлового фонду Кропивницького.

Найбільшою проблемою лишається питання організації теплопостачання в обласному центрі. Головною причиною такого стану справ у теплогенеруючому господарстві є розбалансованість системи теплопостачання, яка виникла через безконтрольну роздачу дозволів на встановлення індивідуального опалення в багатоповерхівках.

"Окрема проблема - теплові мережі. Тут швидше треба говорити про їх відсутність, бо десятки років ніхто масштабно нічого не міняв, - акцентував увагу громадськості міський голова. - Місто опалюють одне комунальне і одне орендне підприємства. Цього року ми надали суттєву допомогу комунальному підприємству, і воно має номінації, а отже і гарантію НАК "Нафтогаз України", що газопостачання, а значить і тепло в помешкання кропивничан подаватиметься стабільно.

У той же час, міська рада розпочала процедуру повернення в управління громадою орендного майна ДП "Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА". Але цей процес тривалий, а зима тут і сьогодні. Я говорив про це в Києві у найвищих владних кабінетах, і ми маємо варіанти, як працювати в заданих умовах. Кропивницький не замерзне".

Райкович наголосив, що ціна питання складає не менше півмільярда гривень. Потрібен поетапний план переходу від використання великих котелень до організації мобільних теплових пунктів. Такий варіант теплозабезпечення реалізували у Кропивницькому для загальноосвітньої школи №17, двох дитячих садочків та на селищі Новому і таку модель планується застосовувати й надалі.

Міський голова повідомив, що у кропивницьких школах розпочали процедури оформлення паспортів енергоаудиту, активізували встановлення енергозберігаючих вікон, провели санацію найбільшої в обласному центрі ЗОШ №18.

 
Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий