На сайті Кіровоградської ОДА зникають і повертаються інформаційні повідомлення

22/11/19 05:11 Політика
На сайті Кіровоградської обласної державної адміністрації зняли новину із офіційною статистикою про теплопостачання в місті Світловодськ. Після звернень журналістів інформацію поновили.
На сайті Кіровоградської ОДА зникають і повертаються інформаційні повідомлення

У коментарі «Детектору медіа» заступник начальника управління інформаційної діяльності ОДА Юрій Солтик повідомив, що новина зникла з сайта, бо там була вечірня статистика і її хотіли доопрацювати, внести свіжі дані. Зараз повідомлення поновили на сайті, а також з'явилась ранкові дані про стан теплопостачання: уже без вказання відсотків підключених до тепла будинків, передає «МК».

Місто Світловодськ має проблеми з централізованим теплопостачанням. Офіційно опалювальний сезон почався лише 15 листопада, проте по факту більшість міста так і залишилась без тепла через пориви мереж і поломки на котельнях. 22 листопада на офіційному сайті ОДА з’явилась інформація про те, що 88% житлових будинків у Світловодську підключили до теплоносія. Водночас на сайті Світловодської міськради станом на 17.00 21 листопада повідомляли про тепло в 60% будинків.

Інформацію з посиланням на ОДА розмістило декілька місцевих інтернет-видань. Після публікації новини читачі в соцмережах почали обурюватись статистиці, яка, за їх словами, неправдива, адже навіть половина міста, нібито не має тепла. Журналісти ж виявили, що новина із сайту ОДА зникла.

«Згідно з законодавством, журналіст не несе відповідальності за інформацію, поширену з офіційних джерел. Проте, якщо вона не відповідає дійсності, журналіст або ж видання, яке він представляє, несуть репутаційні втрати. І це сьогодні виклик передусім для регіональних інтернет-видань, які з мінімальним штатом працівників і в дуже напруженому ритмі часто фізично не можуть перевірити всю інформацію, і покладаються на добросовісність колег із пресслужб державних органів. Натомість отримують шквал обурення від читачів, як це трапилося сьогодні з інформацією Кіровоградської ОДА про те, що 88% житлового фонду Світловодська вже опалюється. Аналогічна ситуація нещодавно трапилася і з інформацією Кіровоградського обласного лабораторного центру про наявність вакцин проти грипу в аптечних мережах області, яку виставили більшість інтернет-видань Кропивницького. Проте, як згодом з’ясувалося, оприлюднені дані були м’яко кажучи неточними – наплутано з адресами і номерами аптек, у деяких аптеках цієї вакцини ніколи не було і не планували завозити. На жаль, для того, щоб обдзвонити всі зазначені в переліку аптеки, потрібно, щоб журналіст витратив, як мінімум, день. У ситуації з опаленням будинків у Світловодську, ясна річ, усе ще складніше. Тобто без допомоги пресслужб не обійтися. Однак наведені інциденти наштовхують на думку, що іноді краще пожертвувати офіційною інформацією або ж наводити лише ту, яку реально перевірити, й звести співпрацю з деякими пресслужбами до мінімуму», – розповіла головна редакторка кропивницького сайту «Без купюр» Наталя Кривошей.

Джерело: 
Мій Кіровоград