На Кропивниччині ОСББ оформили енергокредитів на 23 мільйона гривень

12/11/19 12:11 Економіка

Про це повідомляє «МК» з посиланням на пресслужбу ОДА.

Діє програма енергоефективності на 2017-2020 роки (затверджена рішенням сесії обласної ради від 19 травня 2017 року №285), згідно з якою передбачається надання відшкодування на впровадження енергоефективних заходів мешканцям багатоквартирних будинків ОСББ та ЖБК.

На зазначені цілі у 2019 році в обласному бюджеті передбачені кошти у сумі 1 млн грн. Відповідні програми енергоефективності, що діють у 2019 році, затверджені у Благовіщенському, Вільшанському, Голованівському, Добровеличківському, Знам'янському, Компаніївському, Кропивницькому, Маловисківському, Новгородківському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Олександрівському, Олександрійському, Онуфріївському, Петрівському, Світловодському та Устинівському районах, у містах Долинській, Кропивницькому, Олександрії, Світловодську, Маловисківській, Помічнянській та Приютівській об’єднаних територіальних громадах.

Станом на 4 листопада 2019 року 61 ОСББ та ЖБК оформили 78 кредитів на суму 22,71 млн грн на впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках, з яких 35 ОСББ, ЖБК у містах Кропивницькому, Олександрії та селищі Приютівка Олександрійського району отримали відшкодування з місцевих бюджетів у розмірі від 10 до 30 відсотків від загальної суми залученого енергокредиту у сумі 1,71 млн грн.

Відповідно до Зведених реєстрів кредитно-фінансових установ АБ "Укргазбанк", ПАТ КБ "Приватбанк" та АТ "Ощадбанк" 23 ОСББ, ЖБК отримали відшкодування з обласного бюджету у сумі 1 млн грн. Кошти обласного бюджету, передбачені на зазначені цілі у 2019 році, використані у повному обсязі.

Облдержадміністрацією опрацьовується питання щодо виділення з обласного бюджету додаткових коштів на фінансування частини суми кредитних коштів, залучених ОСББ, ЖБК на впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках відповідно до Програми. Фізичним особам на впровадження енергоефективних заходів уповноваженими банківськими установами видано 452 енергокредити на суму 15,95 млн грн.

Джерело: 
Мій Кіровоград