На Кропивниччині не всі виборчі дільниці оснащені пандусами

Про це повідомляє «МК» з посиланням на Громадянську мережу ОПОРА.

У Кропивницькому для зручності людей з інвалідністю вдалося перенести три виборчі дільниці у міських школах із другого поверху - на перший. На перший поверх перенесли виборчі дільниці з такими номерами: 350831 (вул. Курортна, 1, НВО № 32); 350879 (вул. Івана-Франка, 18, Балашівська гімназія); 350904 (вул. Вознесенська, 97, школа № 30).

На цих дільницях під час позачергових виборів до Верховної Ради України, які відбудуться 21 липня нинішнього року, голосування відбуватиметься на першому поверсі Про це повідомила ОПОРІ начальниця управління апарату міської ради Людмила Масло. "По іншим дільницям будемо працювати, ми їх поставили на контроль. Адже частина приміщень не належить міськраді і важко у стислий термін повпливати на перенесення дільниць. Будемо активно працювати над цим питанням на місцеві вибори", – зазначила Людмила Масло.

За словами громадського омбудсмена із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРИ в області Євгена Гурницького, у Кропивницькому 11 дільниць знаходилися вище першого поверху.

Окрім Кропивницького подібні проблеми є і в області. Зокрема, у Голованівському районі з 37 виборчих дільниць одна дільниця знаходиться вище першого поверху. В Устинівському районі з 23 виборчих дільниць одна дільниця знаходиться вище першого поверху, 12 дільниць оснащені пандусом, 17 дільниць забезпечені кабінками для маломобільних людей.

У місті Знам’янка з 23 виборчих дільниць три дільниці знаходяться вище першого поверху, 17 дільниць оснащені пандусом .

Практика Європейського суду з прав людини та Комітету ООН з прав людини свідчить про те, що інвалідність і стан здоров’я розглядають як ознаки дискримінації в розумінні статті 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статті 2 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права. Так само статтею 24 Конституції України закріплено, що не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі або іншими ознаками.

Джерело: 
Мій Кіровоград