На Кiровоградщинi створили молодiжний простiр “Гайка”

У Гайворонi в примiщеннi Центру культури та дозвiлля створили молодiжний простiр “Гайка”.

Про це повiдомляє Суспiльне, iнформує МК.

За словами координатора проєкту та iнiцiатора створення Максима Козакевича, простiр зроблений для молодi, вiком вiд 14-ти до 35-ти рокiв. У ньому можна проводити лекцiї, концерти, майстер-класи, конференцiї, збори громадських органiзацiй та молодiжних спiльнот, безкоштовно вчити iноземним мовам, використовувати як майданчик для створення проєктiв для мiста.

“Гайку” створили 7 студентiв Українсткої академiї лiдерства. Це студенти з рiзних мiст України.

“Ми навчалися 2,5 мiсяцi у Марiупольському осередку. Потiм у нас почався карантин у серединi листопада. I ми вирiшили, що хочемо зберегти свою спiльноту. Ми шукали варiанти, де можемо жити разом. Були рiзнi мiста, але вирiшили жити у Гайворонi. Так 21 студент опинився тут, але частина вже роз`їхалась”.

У Гайворонi жили 4 мiсяцi.

“Ми жили тут за свiй кошт. Це центральна Україна, дуже зручно: хтось зi Львову, хтось з Марiуполю, хтось iз Харкова. Зручно добиратися всiм. I сподобались тут умови: цiна та якiсть проживання iдеально спiвпали. Ми зрозумiли, що у мiстi є проблема: молодь їде з мiста. Тут немає мiсця, де можна просто зiбратися i неформально провести час. Це зараз крута практика, i ми вирiшили створити такий простiр”.

Молодiжний простiр студенти створювали 2,5 мiсяцi. У примiщеннi зробили ремонт за зiбранi грошi. Власними силами вдалося зiбрати 5 тисяч гривень.

“Поступово почали залучати мiсцевих пiдприємцiв. Самi ходили розклеювали оголошення по мiсту, збирали грошi у знайомих та просто людей. Допомогла мiсцева влада”.

Джерело: 
Мій Кіровоград
Важлива новина: 
0