НА КІРОВОГРАДЩИНІ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ЗАГИБЛОМУ УЧАСНИКУ АТО ЯРОСЛАВУ ДРЬОМІНУ

24 серпня 2015 року у День незалежності України в Хащуватській загальноосвітній школі відбулося урочисте відкриття встановленої на фасаді меморіальної дошки загиблому у зоні проведення антитерористичної операції земляку, випускнику цієї школи Ярославу ПавловичуДрьоміну, повідомляє прес-служба Гайворонської РДА

Саме 24 серпня минулого року Ярослав востаннє вийшов на зв’язок з родиною. Під час телефонної розмови син запевняв свою матір, що з ним усе гаразд. Але, на жаль, після того Людмила Михайлівна Дрьоміна так і не дочекалася знову почути голос свого Ярослава. Майже рік рідні, друзі й знайомі чекали на вісточку про Ярослава, збирали будь-яку інформацію, яка б вказала на його долю, сподівалися, що він у полоні і згодом об’явиться. Але в червні 2015 року, після експертизиДНК, батьки отримали страшну звістку, що їхній син загинув під Іловайськом і був похований на алеї безіменних військовослужбовців у Запоріжжі. Коли останки Ярослава привезли на малу Батьківщину, його зустрічали сотні односельців зі словами "Герої не вмирають!", стоячи на колінах зі свічками в руках. В останню путь захисника Вітчизни проводжали сотні хащуватців і мешканців району.

— Загиблого героя не повернути, але пам’ять про нього завжди житиме в наших серцях, — зазначивхащуватський сільський голова В.М. Кузнєцов, розпочинаючи церемонію відкриття меморіальної дошки Я.П. Дрьоміну. На заході були присутні батьки й рідні загиблого, односельці, представники громадськості Гайворонщини, учасники антитерористичної операції з нашого району. Голова сільської громади відзначив заслуги наших військовослужбовців, без героїзму яких Україна не мала б статусу суверенної держави, і, можливо, ми б не святкували сьогодні 24-у річницю Незалежності України. Він назвав імена п’ятнадцятьох односельців, які були мобілізовані і несли службу у зоніАТО. Школярі вручили квіти присутнім учасникам АТО, а директор школи Олена Вдовиченко подякувала землякам за їхню самопожертву, відвагу і гідний приклад патріотизму. І зазначила, що саме за єдину Україну, за свою родину і рідне Хащувате, за вільне і мирне майбутнє героїчно загинув Ярослав.

Право відкрити меморіальну дошку було надано батькам і рідним героя. Присутні вшанували пам’ять загиблого земляка хвилиною мовчання і поклали квіти до меморіальної дошки. Прозвучали пісні "Мамо, не плач" і "Реквієм". Діти декламували вірші. О.С. Балакіна прочитала авторський вірш "Пам’яті Ярослава Дрьоміна". Настоятель храму у с. Хащувате отець Олександр освятив меморіальну дошку. А сільський голова В.М. Кузнєцов разом із директором школи О.М. Вдовиченко розповіли біографію Ярослава.

Він народився 1986 року в селі Хащуватому в родині працівників місцевого сільськогосподарського підприємства "Нива". Після закінчення школи навчався у Гайворонському машинобудівному технікумі. Після армії служив у рядах міліції у Києві, а згодом повернувся додому і став працювати уПСП "Нива". У квітні 2014 року був мобілізований. У зону проведення АТО потрапив водієм "Уралу" в складі 93-ої окремої механізованої бригади. Загинув у серпні 2014 року під Іловайськом.

Низький уклін і слова вдячності за виховання гідного патріота своєї Батьківщини батькам Ярослава висловили заступник голови райдержадміністрації Віталій Орел, голова районної ради Олександр Мовчан і представник райвійськкомату майор Олег Лупол. Від імені Президента і Прем’єр-міністра України голова районної ради вручив батькам відзнаку Ярославу Дрьоміну (посмертно) — нагрудний знак "За мужність і відвагу". Всім присутнім за вшанування пам’яті Ярослава, всім тим, хто допомагав родині у гіркий час, подякувала матір загиблого бійця Людмила Михайлівна. Вона подарувала школі для експозиції "Хоробрі серця" ікону, яка завжди була в кімнаті сина.

По завершенні мітингу з нагоди відкриття меморіальної дошки Ярославу Дрьоміну його учасники відвідали виставку"Хоробрі серця", створену школярами. В її експозиції фото і розповіді про земляків, які захищали Україну в зоні проведення АТО. Сільський голова і присутні учасникиАТО разом з рідними відвідали місцеве кладовище і поклали квіти на могилу Ярослава Дрьоміна.

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий