Моряк з Кіровоградщини відмовився відповідати на питання суду

Роман Мокряк  у Лефортівському суді Москви відмовився відповідати на питання про місце народження посилаючись на Жевнеську конвенцію. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук відомий правозахисник Ілля Новіков, повідомляє Без купюр, передає "Мій Кіровоград".

15 січня,  у столиці Російської Федерації Москві суд продовжив арешт 20-ти полонених у Керченській затоці українських моряків, серед яких – двоє родом із Кіровоградщини.

Відповідати на запитання суду про місце народження, адресу та освіту – Роман Мокряк відповів посилаючись на 17 статтю Женевської конвенції, яка передбачає право військовополоненних відповідати лише на питання про ім’я, звання, дану народження та особистий номер.

– Мокряк, встаньте. Назвіть суду ваше повне ім’я
– Мокряк Роман Миколайович
– Дату народження
– 25 липень 1986
– Місце народження … Чому ви мовчите? Назвіть місце вашого народження
– 17 стаття Женевської конвенції передбачає, що військовополонений має право не повідомляти про себе нічого, крім імені, звання, дати народження та особистого номера
– За якою адресою зареєстровані?
– Я не буду вам відповідати
– Освіта?
– Не буду відповідати

За таким принципом відповідали всі інші українські моряки.

Як вже повідомляв,  суд постановив: клопотання слідства задовольнити й продовжити арешт Романа Мокряка, Романа Мокряка, 1986 року народження, командира броньованого артилерійського катера «Бердянськ». Роман – уродженець Карлівки Кропивницького району, випускник Кіровоградського педагогічного університету.

Згодом ЗМІ повідомили про продовження арешту до 26 квітня уродженцю Новоукраїнки Андрію Артеменку, якого також було поранено під час обстрілу українських моряків російськими військовими суднами.

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий