Морська слава Кіровоградщини

У Кіровограді відбудеться засідання краєзнавчих студій «Морська слава Кіровоградщини», пише Весь Кіровоград.

25 вересня о 14.00 у відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д.І.Чижевського відбудуться Краєзнавчі студії на тему “Морська слава Кіровоградщини”, присвячені 100-річчю з дня народження Ізраїля Ілліча Фісановича.

У заході візьмуть участь син І.І. Фісановича  - Тарас Ізраїлевич, кандидат медичних наук, автор понад  шестидесяти статей і винаходів в області медицини, укладач збірника матеріалів про Героя Радянського Союзу І.І. Фісановича “Не вернулся из боя”, 1990 р. (вид. “Прапор”, Харків, 230 стор.). З 1999 р. живе в Гамбурзі (ФРН).

Голова обласної організації ветеранів-підводників імені героя І.І. Фісановича, один із засновників музею військово-морського флоту Гребенюк Василь Петрович, провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук Колєчкін Вадим Петрович.

На зустріч запрошені ветерани-підводники, краєзнавці,  співробітники архівів, музеїв, читачі бібліотеки, бібліотекарі та всі бажаючі.

 Вхід – вільний.

 

Довідка. Ізраїль Ілліч Фісанович  - Герой Радянського Союзу (1942). Дитячі та юнацькі роки провів у Харкові. У 1927 р. закінчив семирічку і вступив до школи ФЗН. Працював слюсарем-інструментальником на заводі «Серп і Молот». У 1936 р., після закінчення Вищого військово-морського училища ім. М. В. Фрунзе в Ленінграді, одержав призначення на посаду штурмана підводного човна М-172. Екіпаж першим на Північному флоті прорвався до ворожої гавані в Петсамо, атакував і потопив німецький транспорт. На рахунку червонопрапорного екіпажу човна 13 знищених ворожих кораблів. 15 травня 1942 р. на човен було скинуто 324 глибинні бомби, але штурман вивів його до берегів Рибачого під захист берегової артилерії. Відзначений орденами Леніна, двома орденами Червоного Прапора і Вітчизняної війни І ступеня, багатьма медалями. Іменем Героя, яке навічно занесене до списків особового складу Північного флоту, названі вулиці в Кіровограді, Харкові, Полярному.

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий