Мийці та магазину – ні: жителі вулиці Кропивницького виступили проти ініціатив двох “антикорупціонерів”

14/09/19 04:09 Суспільство

Розповіді про те, що на ці ділянки зайде “закордонний інвестор”, не переконали громаду вулиці Кропивницького, передає "Прожектор", пише «МК».

14 вересня, на вулиці Кропивницього відбулося громадське обговорення через ініціативу окремих осіб провести аукціон (земельні торги) задля спорудження там автомийки та кафе-магазину.

Сама ділянка розташована на височині (на бугрі), яка має крутий схил у бік житлового будинку. До того ж, на її місці проходять комунікації.

Заявниками по цим питанням у міськраді виступили двоє громадських активістів, котрих пов’язують із нинішньою більшістю у міській раді: Микола Гречуха та Андрій Лаврусь. Останній свого часу був помічником екс-нардепа, а нині секретаря міськради Андрія Табалова.

Так, вказані особи подали документи на затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах по вул. Кропивницького площею 0,0745 га та 0,0500 га. Ідеться про оренду на 49 років.

Вартує уваги те, що рік тому управління містобудування й архітектури вже висловлювало зауваження з приводу можливого будівництво, попереджаючи членів земельної комісії про наявність там комунікацій. Але тоді ці два питання таки отримали затвердження, а голова земельної комісії О. Шамардін прокоментував ситуацію так:

“Нехай будуються хлопці”.

Рік потому управління містобудування й архітектури зауважень вже не висловило.

Проекти рішення потрапили на сесію і мали бути проголосовані, але депутат Сергій Бойко (вулиця Кропивницького входить до меж його депутатського округу), побачивши у порядку денному ці документи, закликав колег їх не підтримувати, адже з даного приводу не проведено консультацій із громадою і до кінця не з’ясовано – чи можливо технічно проводити такі роботи, зважаючи на місцевість.

На зустріч із жителями вулиці Кропивницького прибули самі Микола Гречуха та Андрій Лаврусь. Активісти розпочали своє спілкування зі звинувачень у бік депутата С. Бойка у брехні, а коли місцеві жителі зробили їм зауваження відносно теми бесіди, почали переконувати громаду, що хочуть провести чесний аукціон і “завести сюди інвестора”.

“Є бізнес-ідея завести інвестора, який заведе у місто гроші. Ми – такі, як і Ви. Але маємо ідею, – заявив А. Лаврусь.

На запитання, чому він не ініціював втілення такої бізнес-ідеї біля свого будинку, Лаврусь відповів:

“Територія міста – спільна власність”.

Натомість інший заявник – Микола Гречуха, намагався переконати місцевих, що будівництво мийки на схилі є цілком нормальною практикою, котра успішно реалізовується закордонними вкладниками.

“Є аналогічні об’єкти по місту Кропивницькому. Це проекти європейські, де є вартісне обладнання, вартість якого – від 250-ти тисяч євро. Це закордонний інвестор”.

Щоправда, які саме “закордонні інвестори” будують у Кропивницькому автомийки, активіст не уточнив.

Як з’ясувалося, міський Водоканал вже надавав застереження земельній комісії в міській раді, але вони не зіграли вирішальної ролі при прийнятті ними рішення:

У результаті жителі вулиці Кропивницького доручили депутату Сергію Бойко розробити й винести на сесію два проекти рішення, котрі б заборонили передачу вказаних земельних ділянок на 49 років і проведення будь-яких аукціонів для будівництва автомийки та зведення будівель торгівлі. А також винести пропозицію про облаштування на вказаній території придорожніх зелених насаджень. Рішення було прийнято громадою одноголосно. Проекти рішення Сергій Бойко обіцяє презентувати громаді вже в понеділок.

На завершення депутат від вказаного виборчого округу Сергій Бойко зазначив наступне:

“За Вашою підтримки (громади) я зроблю все, аби тут був сквер, а не автомийка та магазини. Давайте покажемо, що ми дійсно громада і маємо право відстоювати свої інтереси та свої законні права”.

Джерело: 
Мій Кіровоград