Містяни заборгували 125 мільйонів за опалення

18/05/20 04:05 Економіка

У Кропивницькому містяни заборгували 125 мільйонів гривень за послуги з централізованого опалення. Про це розповів директор комунального підприємства "Теплоенергетик" Олександр Чельник, передає МК із посиланням на "Суспільне".

Такий борг утворився за минулий опалювальний сезон і за попередні роки. Централізованим опаленням у Кропивницькому користуються понад 22 тисячі родин. "Теплоенергетик" пропонує боржникам платити в розстрочку.

"Дохід моєї сім'ї не перевищує 5 500. В опалювальний сезон мені потрібно віддати 75-80% тільки за опалення. Показала квитанції – борг за тепло сплачує щомісяця. Я можу виділити за опалення 1000 гривень. І я плачу їх – тисячу, тисячу,тисячу – але в сезон треба платити 3500, 4200, залежно від місяця і я не доганяю, хоча я 12 місяців плачу", - говорить кропивничанка Ірина Старікова, яку позбавили субсидії. 

Торік підприємство "Теплоенергетик" тричі позивалось до суду через борг Ірини Старікової. "

За словами директора підприємства "Теплоенергетик" Олександра Чельника, за минулий опалювальний сезон кропивничани заборгували 40 мільйонів гривень. 

"Боржники на переговори не йдуть, починаючи з простого контакту, не кажучи вже про якісь договори реструктуризації, тому на таких боржників ми зараз масово подаємо до суду позови. В часи цієї скрути, пов’язаної з карантином, впали доходи населення, ми готові оформлювати договори реструктуризації, усвідомлюючи той тягар проблем, які мають споживачі", - говорить Чельник. 

Борги перед підприємством, за словами Чельника, призводять до невиплачених зарплат працівникам "Теплоенергетика", до несплати податків та відсутністі коштів на підготовку до наступного опалювального сезону. Понад півмільярда гривень "Теплоенергетик" винний підприємству "Нафтогаз" за використаний газ. 

"Судові позови будуть збільшуватись. "Нафтогаз" раз за разом подає декілька нових позовів, вони зараз в різних судах в стадії розгляду" – каже директор підприємства "Теплоенергетик".

Джерело: 
Мій Кіровоград