Легкоатлети Кіровоградщини здобули п’ять медалей на юнацькому чемпіонаті України

У Запоріжжі завершився юнацький чемпіонат України  легкої атлетики, учасниками якого стали понад 1000 спортсменів  1997 року народження і молодше з усіх куточків України. 2014 рік для легкоатлетів, які виступають у цій віковій категорії, особливий. Адже декому з них випаде честь захищати кольори нашої національної збірної на юнацьких Олімпійських іграх.

Збірна Кіровоградщини на змаганнях була представлена легкоатлетами СДЮШОР-2, ДЮСШ «Спартак-2002», ДЮСШ-2, ОКДЮСШ «Колос» з обласного центру, а також районних ДЮСШ Новомиргорода, Гайворона та Олександрівки.

Першу медаль в актив нашої збірної приніс маловисківчанин Євген Неруш – на фото (ДЮСШ «Спартак-2002», тренер Олександр та Ігор Шостаки). Він із часом 6.8 сек фінішував третім на 60-метрівці у фіналі «А». Третій результат у фіналі «Б» на цій дистанції показав Євген Царенко - 6.9 сек. (ДЮСШ-2, тренер В’ячеслав Нищеменко). Слідом за Євгеном срібну медаль чемпіонату з бігу на 400 м принесла учасниця юнацького чемпіонату світу Яна Качур (ДЮСШ «Локомотив» м. Гайворон, тренер Валерій Кузь). Час на дистанції срібної призерки - 56.97 сек.
Другий день змагань приніс очікуване золото чемпіонату та дві срібні медалі.
Знову відзначилась Яна в бігу на 200 м, де впевнено здобула перемогу з результатом 25.43 сек. (норматив кандидата в майстри спорту) серед дівчат.

В секторі для потрійних стрибків «срібло» здобула вихованка СДЮШОР-2 (тренер Геннадій Здітовецький) Анастасія Думчева. Вона чотирма сантиметрами поступилася переможниці, показавши високий результат 12 м 34 см. В перший день змагань Анастасія посіла п’яте місце в секторі для стрибків у довжину, програвши третій сходинці 5 сантиметрів із результатом 5м 39см.

Останню медаль юнацького чемпіонату здобула юнацька збірна області з комбінованої естафети 100м+200м+300м+400м. Квартет в складі бронзового призера з бігу на 60м Євгена Неруша (маловисківське відділення ДЮСШ «Спартак-2002», тренер Олександр та Ігор Шостак), Євгена Царенка (ДЮСШ-2, тренер В’ячеслав Нищеменко), Володимира Кожухівського (ДЮСШ Олександрівська, тренер Вадим Приймак), Дениса Піменова (Новомиргородська ДЮСШ, тренер Олександр Дарієнко) завоювали срібну медаль, подолавши дистанцію за 2 хв. 06сек.

На фоні головних тріумфів збірників Кіровоградської області не можна не відзначити успіхи інших легкоатлетів нашої «дружини».

Високим результатом - 52.7с з бігу на 400м відзначився вихованець Новомиргородської ДЮСШ Денис Піменов. Підопічний Олександра Дарієнка посів почесне шосте місце серед юнаків, на рік доросліших від Дениса.
Закрила шістку кращих стрибунів потрійним вихованка ДЮСШ-2 (тренер В’ячеслав Нищеменко) Альона Дюбанова. Тренуючись під керівництвом нового наставника, Альона досягла високого особистого рекорду на рівні 11м 59см.
Не припиняюють радувати учні одного з кращих тренерів області Геннадія Здітовецького. Пяте та шосте місця спартаківців Ігора Кушнікова та Євгена Балаєнка (СДЮШОР-2) з стрибків у висоту (195см та 190см відповідно) вселяють віру в їхні подальші перемоги.

Жіноча четвірка в складі Катерини Дзюбіної та Анни Гвритішвілі (СДЮШОР-2, тренер Володимир та Наталья Абраменки), Яни Качур та Анастасії Думчевої в комбіновані естафеті посіли восьме місце.

Особистими рекордами завершили змагання Анастасія Каргаполова, Аріна Бичкова, Анна Медведєва, Микола Медведенко, Ілона Заіка, Анна Кучеренко, Юлія Петренко та Дар’я Павлюк.
У загальному заліку серед ДЮСШ України команда СДЮШОР-2 імені В. Верхоланцева посіла шосте місце, а збірна Кіровоградщини – дев’яте місце серед областей, зробивши певний крок уперед у порівнянні з 2013-м, коли наші атлети стали 13-ми.

Данні змагання підтверджують успіх юнацької легкої атлетики на Кіровоградщинні, а рекордні п’ять медалей чемпіонату ставлять перед учнями, тренерами та їх керівниками одну мету – не загубити, а примножити!