Кропивницький: орендарі землі заборгували до міського бюджету понад 25 мільйонів

26/05/19 03:05 Економіка, Події

Більше двадцяти п’яти мільйонів гривень заборгували до міського бюджету орендарі землі у Кропивницькому. А все через те, що у місті значно зросла орендна плата за землю.

За приклад взяли автобазу на околиці міста. Це підприємство, яке займається перевезенням вантажів. Саме цю ділянку, площею понад 2 гектара, підприємець Володимир Кириченко орендує в міста, повідомляє «МК» з посиланням на Фейсбук-сторінку UA:Кропивницький.

За його словами, минулого року він за оренду сплачував 19 тисяч 245 гривень щомісяця. За новим тарифом – майже 99 тисяч гривень. Каже, щоб оплатити оренду землі бере банківські кредити:

“На сьогоднішній день, якщо ми не заплатимо 30-31-го числа, то в нас штрафні санкції складають 10% від суми”.

Виконавчий директор обласної спілки промисловців та підприємців Сергій Бедзай каже, що діюча нормативно-грошова оцінка оренди землі у Кропивницькому може призвести до банкрутства підприємців.

Член планово-бюджетної комісії міськради Олександр Цертій показує відповідь на своє депутатське звернення від фіскальної служби. У листі йдеться про те, що податковий борг з орендної плати за земельні ділянки у Кропивницькому складає понад 25 мільйонів гривень:

“Наша місцева влада і виконавчі органи, на превеликий жаль, нічого не роблять для того, щоб якось вирішувати це питання. Тому що вони йдуть лише шляхом збільшення цього податку, плати за землю для сумлінних землекористувачів, які сплачують цей податок, підвищуючи, зокрема, нормативно-грошову оцінку, що призвело до здорожчання плати за землю майже в 2-5 разів. Але при цьому, не виявляють земельні ділянки там, де власники використовують їх для розміщення тимчасових споруд, будівель, чисельних павільйонів, які заполонили наше місто і за користування земельними ділянками для розміщення яких, майже нічого не сплачується в бюджет”.

З цього приводу на останньому засіданні постійної планово-бюджетної депутатської комісії Олександр Цертій знову підняв питання щодо проведення спеціального засідання з представниками ДФС, Управління земельних відносин, Юридичного управління та інших органів з метою врегулювання цієї ситуації. Депутати домовилися протягом 1-2 тижнів провести таке засідання з метою детального з’ясування обставин цієї ситуації і напрацювання шляхів її вирішення,

Джерело: 
Мій Кіровоград