Кропивницьке управління освіти готове віддати замовлення на 2,6 мільйонів ФОПу-«прокладці» без досвіду роботи

0 31/08/18 03:08 Економіка

Версія начальниці управління освіти Лариси Костенко щодо наявності досвідченого підрядника, який забезпечує дидактичним матеріалом західні регіони України і з яким за переговорною процедурою буде підписано двомільйонний договір, виявилась дещо складнішою ніж було озвучено, пише "Без купюр".

Нагадаємо, учора, під час спільної зустрічі керівництва профільного управління, директорів навчальних закладів міста та батьків кропивницьких школярів, що прийшли скаржитись на провалену підготовку до старту Нової української школи, очільниця освітян заявила наступне:

«На жаль, у двох тендерах жоден учасник не брав участі й зараз проводиться переговорна процедура. Це підприємство, котре знайшов тендерний комітет. Воно не з Кіровоградської області, це Полтавська область, це те підприємство, що постачає всю Західну Україну, і там є в наявності дидактичні матеріали».

Мова йшла про дві відмінені закупівлі на придбання понад 6 тисяч одиниць дидактичних матеріалів, які управління освіти чомусь вирішило проводити мало того що змішавши в одну купу лабораторні терези, лялькові театри, гербарії, карти та інше, так ще й використавши для цього код Єдиного закупівельного словника «39160000-1 — Шкільні меблі».

Містила тендерна документація й інші вимоги, що звужували потенційне коло учасників. Зокрема, управлінню для чогось знадобилась від постачальника копія довідки про взяття на облік платника податку (форма №4-ОПП). І це при тому, що ще з 2012 року дану довідку було відмінено для юросіб та фізосіб-підприємців, дані щодо яких містить Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. А з 20 березня 2017 року дана довідка взагалі скасована абсолютно для всіх категорій, відповідним наказом Мінфіну.

Дискримінаційною є й вимога надання довідки про виконання аналогічного договору,укладеного не раніше 2016 р. з замовниками в розумінні ст.1 Закону. Враховуючи, що це суттєво зменшує перелік потенційних учасників, які працювали лише з приватними структурами, кількість потенційних підрядників також неухильно зменшувалася.

Проігнорував тендерний комітет управління й роз’яснення Мінекономрозвитку «Щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним», вимагавши від потенційних учасників надати в складі своєї пропозиції витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Нагадаємо, відповідно до листа МЕРТ №3302-06/906-06 від 15.01.2016,«Замовник не вимагає від учасника документи та інформацію, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 6 частини першої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», а також інформацію, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним».

Однак повернемось до слів пані Костенко. За версією посадовиці, управління знайшло достойного досвідченого підрядника з купою замовлень у західних областях. Однак це виявилось неправдою. За даними на сторінці закупівлі в системі ProZorro, за переговорною процедурою управління планує підписати договір з Богдан Сніжаною Анатоліївною.
Підприємиця, яка зареєстрована у місті Хорол Полтавської області, «відкрила» ФОП лише 3 серпня 2018 року, тобто за 4 тижні до публікації тендерним комітетом повідомлення про намір укласти договір.

Наразі Сніжана Богдан не має жодного досвіду участі в публічних закупівлях та до цього не була серед власників, засновників чи керівників підприємств, установ або організацій. Відсутня інформація про наявні у власності бізнес-вумен офісів чи складів й у Реєстрі речових прав на нерухоме майно.

“Пізнавальною” виявилась і бесіда з самою Сніжаною Богдан. Зателефонувавши за вказаним при реєстрації номером телефону – 0954892125, ми поцікавились у підприємиці про наявний досвід роботи, можливості поставки такої значної кількості дидактичних матеріалів та історію «знайомства» з кропивницькими освітянами. У відповідь отримали мовчанку, короткі гудки, а через хвилину чемний голос оператора нам повідомив, що «На даний момент абонент не може прийняти ваш дзвінок».

Цікаво, що в самому «повідомленні про намір укласти договір» управління освіти вказало вже зовсім інший номер телефону підрядника – 0673629150. Даний контакт вказала при реєстрації Світлана Сидорівна Богінська, що працює як приватний підприємець з місцем проживання у селі Гаївка, Волинської області, та як засновник ТОВ «Дім книги» з Дубно Рівненської області.

Поспілкуватись з пані Богінською нам вдалось також не з першого разу, однак не відповівши на кілька дзвінків підприємиця сама нам перетелефонувала. Як з’ясувалося, з ФОП Богдан Сніжаною Анатоліївною у ТОВ «Дім книги» є договірні відносини, відповідно до яких товариство їй «допомагає у забезпеченні матеріалами». Світлана Богінська запевнила – все необхідне приладдя готові надати вчасно та у повному обсязі. Пояснити однак, чому договір планується підписати не напряму, а через ФОПа-посередника не змогла, вказавши, що це питання краще поставити представникам управління освіти.
Завершити спілкування співвласниця ТОВ «Дім книги» чомусь вирішила завуальованим психологічним тиском та погрозами: «Якщо я тільки десь почую, що будуть якість кроки в том, що «ага», «чому», «що» і «як», я не буду допомагати цьому підприємцю. У нас на даний час товар є на складах, ми можемо вас забезпечити, але якщо тільки будуть якісь рух, що нам не сподобаються… бо є справа і її треба зробити. Якщо вона уклала договір, вона зобов’язана буде його поставити, і максимум десь протягом двох тижнів,а, може, десять днів, а, може, тиждень. І я знаю, що вона це зробить. Але якщо ми побачимо, що там ідуть якісь нехороші дії, ми не будемо цим займатись».

Оскільки потрапити напередодні 1-го вересня на прийом до начальника управління освіти виявилось справою нереальною, свої питання ми переадресували профільному заступнику міського голови Наталії Дзюбі. Остання пояснила – інформація для неї нова та й більше про закупівлі освітян знає очільниця управління Лариса Костенко. Підготувати усі відповіді та організувати «очну ставку» посадовиця пообіцяла на середу 5-те вересня.

А поки ми очікуємо пояснень від управління освіти міської ради міста Кропивницького, – ФОП з Полтавської області чекатиме підписання договору на поставку дидактичних матеріалів, якими насправді забезпечуватиме ТОВ із Рівненщини.

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий