Кожна каструля борщу продовжує шлюб на тиждень

Маю повинитися... Десь півтора місяці тому сиділи з друзями на терасі відомого ресторану на вулиці Володимирський у Києві. Нашу увагу привернув хлопчина з буйною шевелюрою, який дуже емоційно щось доводив англійською по телефону своїм співрозмовникам.

На наше зауваження, чому той хлопець так голосно спілкується, заважаючи всім присутнім, офіціантка відповіла, що це – шеф-кухар і співзасновник ресторану.

Потім я дізнався, що його ім’я Євген Клопотенко. Він - популяризатор української їжі і громадський діяч, що завзято захищає права українців на об'єкти світової кулінарної спадщини.

Борщ - наш!

Євген хоче запатентувати назву "борщ" і приналежність борщу до України. Кулінар розповів: "На 120% борщ український, навіть на 170% він український. Радянський Союз "забрав" собі їжу інших націй, і потім, коли Союз розпався, Росія нібито як наступниця СРСР, всю їжу приписала собі. Сказали, що "це ж було в Радянському Союзі, то й борщ є наш. Але є одна прикольна штука, я коли її знайшов, зрозумів, що уже й не треба нічого доводити. Одним із засновників радянської кухні є Похльобкін. Ти відкриваєш його, а він такий радянський пропагандист, і там є просто одне речення: "Борщ – це українська страва".

За словами Євгена, ЮНЕСКО має внести борщ в перелік нематеріальних цінностей України.

"Всіх страв вождь - Борщ! Давня традиція варити варево борщу має свої коріння в глибокій давнині. Громадяни Великої Римської Імперії не змогли б гідно оцінити всю неперевершену кулінарну магію характерної для українських прабатьків куховарів страви.

Страва, до речі, тому що "з трави", бо укроп, буряк, морква, капуста, цибуля, овочі по своїй природі - трава і є. Натомість вояки римських імператорів "травилися" давилися сухом’ятками та підгорілими вугільчинами м'яса на кострі й ледь доживали 35 річного віку через постійні виразки-розлади. Добре, хоч своїх рабів - спартаків годували часником. Травилися вони, але ВАРВАРАМИ назвали наших предків.

З тих часів наш рідний край, країна Гунів - Україна нареклася варварським краєм. І цілком можливо, що велике протистояння та столітні війни Ромів та Гунів почалися не через яблуко, а через Борщ. Але це вже зовсім інша історія.

І я був би не я, якби не нагадав, що по мокшанських болотах в цей же час кумкати жабам лишалося ще добрих 700-800 років, а до нашестя Чингізидів і вся тисяча."

“Я тебе люблю”, “Ти моя єдина”, “Виходь за мене заміж” - все це дрібниці у порівнянні з “Ти готуєш борщ краще, ніж моя мама”. Тільки після цих слів можна вірити, що чоловік належить тобі.

Кажуть, "британські вчені" довели, що кожна каструля борщу продовжує шлюб на тиждень.

А щодо духовної їжі у вигляді древніх притч, мудрих афоризмів та вишуканої поезії, то вона широко представлена у моїй книзі “Людський фактор”

Дмитро Чекалкін

Джерело: 
Мій Кіровоград
Важлива новина: 
0