Колишню "шахтарську" лікарню у Кропивницькому готують для обсервації медпрацівників

26/03/20 01:03 Суспільство

Про це повідомляє МК з посиланням на пресслужбу міської ради.

За її словами, епідситуація у Кропивницькому залишається спокійною і стабільною. "На території міста, як і всієї області, випадків коронавірусної інфекції не зафіксовано. У місті розроблені плани госпіталізації і перепрофілювання медичних закладів на випадок несприятливого розвитку подій".

За інформацією начальниці управління, в обласному центрі припинено планову госпіталізацію, звільняються ліжкомісця. В закладах охорони здоров'я виконуються виключно ургентні втручання.

Крім Центральної міської лікарні, визначеної базовою у прийнятті хворих на коронавірусну інфекцію кропивничан, до можливого прийому пацієнтів готується і міська лікарня на базі колишньої МСЧ №19. Тут триває належна підготовка, розміщуються ліжка. Саме у цій лікарні перебуватимуть на обсервації і медичні працівники, що контактуватимуть із хворими на COVID-19.

У Кропивницький вже надійшли і тест-системи: всі вони будуть зосереджені в одному місці – обласному лабораторному центрі МОЗ України.

Експрес-тестами користуватимуться також бригади "швидкої допомоги". Чітко визначений і алгоритм проведення тестування на коронавірус. Він здійснюватиметься за умови наявності клінічних симптомів COVID-19: лихоманки і сухого кашлю, встановлених контактів з хворими на коронавірус чи місця перебування у країнах, де ця інфекція поширюється і після проведення досліджень на інші вірусні захворювання з негативним результатом. "Ми створили реєстр медичних працівників, які будуть задіяні для лікування хворих у Центральній міській лікарні, – підкреслила Оксана Макарук. – У першу чергу, мова йде про інфекціоністів, анестезіологів з усіх медичних закладів Кропивницького. У разі потреби, їх замінять терапевти та фахівці інших спеціалізацій".

Швидкими темпами здійснюється закупівля індивідуальних засобів захисту для медичного персоналу і необхідного обладнання. За два останніх тижні ми використали 2,5 мільйона гривень для закупівлі апаратів інтенсивної вентиляції легень, які вже встановлені в інфекційному відділенні ЦМЛ, захисних костюмів, масок, рукавиць тощо.

Джерело: 
Мій Кіровоград