Кіровоградська мілція "почистила" ялинкові базари

Ялинка чи сосна, за традицією, є головною прикрасою новорічних та різдвяних свят. Саме у цей період починається масове вирубування хвойних насаджень та їх продаж. У рамках операції «Ялинка» правоохоронці вживають низку заходів, спрямованих на припинення таких правопорушень, а також виявлення та затримання осіб, причетних до їх скоєння. Про це повідомило Кіровоградське МВ УМВС в області.


Працівники міліції спільно з представниками Державної екологічної інспекції та Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства вже розпочали проведення відповідних рейдів.

У ході одного з відпрацювань в обласному центрі до адміністративної відповідальності за торгівлю з рук у невстановлених місцях було притягнуто декілька осіб. Таке порушення згідно ст. 160 КУпАП карається штрафом від 17 до 119 гривень з конфіскацією предметів торгівлі.

Реалізація ялинок дозволяється тільки за наявності на дереві пластикового чипу зі штрих-кодом та документа на право перевезення новорічних ялинок чи сосен по території області – товарно-транспортної накладної встановленого зразка, виданої конкретним лісогосподарським підприємством.
Працівники міліції нагадують, що за незаконну вирубку хвойних дерев, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення на громадян накладається штраф у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170 грн.) і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119-340 грн.).

Операція «Ялинка» проводиться на території області з 20 грудня 2013 по 14 січня 2014 року.

Джерело: 
Мій Кіровоград