Кіровоградщиною роз’їжджає лабораторія божевільних вчених

Вихідними одразу у кількох містах Кіровоградщини – Помічній, Вільшанці, Добровеличківціа, Компаніївці, Бобринцю та Новоукраїнці – бешкету наробила незвичайна шоу-команда.

Переконати школярів у тому, що фізика з хімією – це не лише безконечні стовпці рівнянь, які необхідно розв’язати, а й привід повеселитися не по-дитячому, взялися тринадцятеро аніматорів шоу-програми «Лабораторія божевільних вчених». Подивитися на цікаві та веселі досліди прийшла величезна кількість як школярів, так і їх батьків, що вирішили пригадати для кого сумні, для кого веселі, але незабутні шкільні роки.

В основному,  «балувалися» із рідким азотом. Приміром, лише одного занурення у посудину, з якої вихоплюються баранці крижаної пари (- 196 за Цельсієм), достатньо аби реанімувати зів’ялу квітку. Справа в тому, що під час нагрівання цей газ різко розширюється, примушуючи змінювати форму предмета, із котрим щойно контактував. Описану властивість азоту широко використовують в індустрії розваг: напускають «туман» на сцену або ж знімальний павільйон, де саме виконується якась сумовита, задумлива пісня… А ще з його допомогою можна досить швидко, не натруджуючи власних легень, надути кількасот повітряних кульок! 

Неабияк розважили дітлашню й кухарські досліди із справжнім космічним слизом – в’язкуватою субстанцією, яку можна рвати на шматки, розливати на підлозі, склеювати, розкачувати на будь-якій поверхні та вминати у форми пругких м’ячиків. Таку дивовижну живучість полімерній речовині забезпечує перебування у двох агрегатних станах – рідкому та твердому одночасно.

А як вам таке? У розпал виступу двійко зачумлених науковців – на вигляд справжні ейнштейни – починають обстрілювати глядачів із повітряної базуки. Правда, замість набоїв – парові кільця, які можна ловити на ходу! Обвальний регіт хитає антени на будинках поблизу…

На додачу до години захоплюючого шоу всі без виключення асистенти божевільних вчених  отримали свої порції безкоштовної солодкої вати, фігурки квітів і рослин з кульок, а також незабутній сеанс бодіарту у пересувній майстерні чаклунів із кіровоградського Дендропарку. Такий подарунок родинам з дітьми підніс Микола Онул.

 

Валентина Головань, Акула.

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий