КІРОВОГРАД ВЖЕ ПРИЙНЯВ 406 ОСІБ, ВИМУШЕНИХ ЗАЛИШИТИ СВОЄ ЖИТЛО НА СХОДІ УКРАЇНИ

Всі переселенці зі східних областей України та Криму, які звернулися за допомогою до міської влади в Кіровограді, її отримують.

А всього на сьогодні до обласного центру приїхало 162 родини (406 осіб). Інформація про це прозвучала учора на засіданні міського штабу з питань переселення та розв’язання соціально-побутових проблем громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, що провів заступник міського голови Сергій Васильченко.

Як повідомив на засіданні заступник начальника з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кіровоградської міської ради Олексій Гненний, 70 переселенців розмістили в гуртожитку КНТУ, 49 – у готелі «Турист». Решта влаштувалися або у родичів, знайомих, або винаймають житло. 

Серед проблемних питань, з якими переселенці звертаються до міської влади – це надання матеріальної допомоги, і вони її отримують (за рахунок різних джерел). За словами начальника управління освіти міської ради Лариси Костенко, всіх дітей дошкільного віку відразу після того, як батьки звертаються з таким питанням, влаштовують у дитячі садки, із влаштуванням школярів до навчальних закладів теж проблем не буде. Єдине – деякі батьки хочуть, щоб їхні діти навчались у російських класах. Вони в Кіровограді є в трьох школах - №№6, 13 та 19, і не всім зручно до них добиратися. Однак якщо буде така потреба, міська влада готова відкрити додаткові класи в інших навчальних закладах. Немає проблем, за інформацією начальника управління охорони здоров’я Оксани Макарук, і з медичним обслуговуванням переселенців. Вони проходять безкоштовно медогляди, забезпечуються необхідними медикаментами.

За словами представників міського управління ПФУ, управлінь соцзахисту Ленінського та Кіровського районів, переселенці отримують пенсію (із 58 пенсіонерів, які звернулися до ПФУ, 48 пенсію вже нараховують, ще на десятьох зараз оформлюються документи), а також матеріальну допомогу на дітей. Правда, є проблеми з документацією – поштового зв’язку з Донецькою та Луганською областями немає. За інформацією міськрайонного центру зайнятості, з питань працевлаштування до них звернулося 48 переселенців, 26 отримали статус безробітного.

Джерело: 
Мій Кіровоград