Гріхи безгрішної Соломатіної

Співробітниця Національного агенства з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна досить відома у нас на Кіровоградщині.  Напередодні, у Києві екс-керівник департаменту фінансового контролю НАЗК зробила сенсаційну заяву і звинуватила голову агенства Наталію Корчак у фальсифікаціях перевірок електронних декларацій.

Про це вона заявила на брифінгу в Українському кризовому медіа центрі за участю народних депутатів Мустафи Найєма, Віктора Чумака та Світлани Заліщук.

За словами чиновниці, систему електронного декларування скомпрометовано.

"Насправді e-декларування використовується для покривання чиновників, лояльних до влади, розправи над неугодними та з метою особистого збагачення голови НАЗК та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікуються так, як це потрібно керівництву НАЗК", – сказала Соломатіна.

Вона передала документи про факти корупції у НАЗК до Генеральної прокуратури, але їх повернули до НАЗК без розгляду.

"Тому я змушена була звернутися до Антикорупційного бюро. Я передала детективам НАБУ усі матеріали та надала свідчення. Однак, щоб не вийшло так, як з Генпрокуратурою, я попросила депутатів допомогти мені донести цю інформацію до громадськості", – сказала чиновниця.

За словами Соломатіної, НАЗК – не незалежний орган, його повністю контролює влада.

Колишній безпосередній керівник Ганни Соломатіної, колишній член НАЗК Руслан Радецький на цій прес-конференції заявив, що все сказане є брезнею. Пізніше у себе на фейсбук-сторінці  він він  заявив, що Ганна Соломатіна причетна до тих правопорушень в агентстві, про які вона сьогодні заявила.

 "Україна без корупції! Сьогодні колишня працівниця НАЗК виступила з розкриваючими висловами щодо корупції серед працівників НАЗК. В частині бездарності Корчак та інших членів НА погоджуюся з нею. Однак, я про це публічно заявив, ще у березні і будучи членом НАЗК. Тоді, як Соломатіна будучи звільненою, разом з керівником апарату Ткаченком за фінансові оборудки, вирішила виступити, як антикорупціонер. Але варто зауважити, що лисиця прийшла у заячій шубі!" - написав Радецький.

Прикро, що коли я намагався донести до народних депутатів правду то Мустафа Наєм чомусь мене перебивав, не давав висловити думку, тай в решті решт, донести обставини щодо саме причетності Соломатіної до тих правопорушень, про які вона розповідала з трибуни. Отже, "вор", на якому шапка горить, прийшла розповідати, як ловити "вора". Нонсенс!" - резюмував колишній член НАЗК.

Овечка у вовчій шкурі

Ганна Соломатіна у 2003-2004 роках обіймаючи посаду начальника Кіровоградського регіонального управління з питань банкрутства. За даними МК, вона разом зі своїми підлеглими займалася здирництвом, організувала протиправний механізм постійного щомісячного збору коштів з підзвітних арбітражних керуючих. Аби залишитися на посаді з арбітражних керуючих вона виманала кошти

Як кажуть колишні підопічні Соломатіною, вона неодноразово організовувала збір коштів ніби-то на ремонт кабінетів та придбання оргтехніки. Але слідів таких робіт не було видно

Ганна Соломатіна в порушення вимог Законів України «Про державну службу» та «Про боротьбу з корупцією» окрмі основної роботи займалася підприємницькою діяльністю . Вона була головним організатором групи компаній, що розповсюджували у Кіровограді продукцію марки «Мері Кей». Співробітники Кіровоградського регіонального управління з питань банкрутства можуть розповісти як Ганна Соломатіна змушувала їх купувати цю продукцію

У 2004 році Соломатіну впіймалі на хабарі.  Вона отримала 12 тис. доларів США від керівництва підприємства «Завод чистые металлы» (м. Сітловодськ) за заміни арбітражного керуючого Заболотного Г.В. на підконтрольну особу.

У 2011 році Ганна Соломатіна перейшла прицювати на посаду заступника директора фінансово-господарського департаменту Мінекономрозвитку.  На новій посаді  ніби-то  консультувала Першого заступника Мінекономрозвитку України Вадима Копилова щодо придбання банку «Арма». За ланими наших джерел у  правоохоронних органах неодноразово лобіювала інтереси конкретних підприємців під час участі у тендерних закупівлях. Зокрема, сприяла ТОВ «Економедіа», туристичній компанії «Спутник». А ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Берком» посприяла а отриманні ліцензій на експорт брухту кольорових металів.

За цей час у столиці у Соломатіної зявилося кілька квартир, котрі вона здає в оренду   

Вже у наступному,  2012 році, Ганна Соломатіна обіймає посаду начальника відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Київській області, де налагодила цілу сітку для незаконного самозбагачення, приймаючи рішення в інтересах осіб, що звертались до неї. Зокрема, за даними наших джерел у правоохоронних органах, під час роботи в Мінюсті щодо неї неодноразово порушувались службові розслідування та застосовувались дисциплінарні стягнення з боку керівництва.

Яким чином і, головне, за які заслуги Ганна Соломатіна опинилася у НАЗК невідомо. Але й тут, за нашими даними, вогна напрацювала  на службове розслідуваня за те, що надто активно пропонувала «порєшать» питання щодо перевірок декларацій високопосадовців.   

 

Олег Руденко

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий