Гірники Кіровоградщини знову готуються вийти на акції протесту

13/01/21 10:01 Суспільство

Працівники трудових колективів «СхідГЗК» знову готуються до акції протесту, через невиконання ДП НАЕК «Енергоатом» своїх зобов'язань перед шахтарями. Таку інформацію на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова незалежної профспілки гірників Михайло Волинець, інформує МК.

«З 12 січня виведене з простою держпідприємство «Східний гірничозбагачувальний комбінат», трудовий колектив якого протестував перед Новим роком. Структурні підрозділи ДП не працювали з 7 грудня, але і зараз, як повідомляють працівники, члени Незалежної профспілки гірників України, немає впевненості у стабільній роботі уранодобувних шахт.

Сьогодні підприємство має 94 млн грн боргу за електроенергію. І хоча за минулий рік вдалося заощадити енергоносіїв на майже 2 млн грн, постачальник електроенергії відмовився подавати струм у 2021-му. З початку року ДП купує електроенергію у постачальника останньої надії, що значно дорожче. Не виконало своїх зобов’язань перед шахтарями - уранщиками ДП НАЕК «Енергоатом». Замість передбачених додатковою угодою 290 млн грн на початку січня перерахувало ДП «СхідГЗК» лише 82 млн грн», - написав Волинець.

Також він повідомив, що повноцінно підприємство відновить роботу не раніше ніж наприкінці тижня. Однак, якщо від ДП НАЕК «Енергоатом» до того часу не надійде решта коштів, підприємство не зможе повноцінно працювати.

«Потрібне кардинальне вирішення питання своєчасного й регулярного фінансування комбінату і забезпечення його стабільної роботи. 6 січня люди не отримали очікуваної зарплати за грудень, не до кінця розрахувались з ними за відпускними останніх місяців 2020. Підприємство не має коштів на придбання необхідних техніки, матеріалів та іншого. Трудовий колектив заявляє, що не миритиметься з безвідповідальним відношенням посадовців, які наче навмисно знищують підприємство», - додав Михайло Волинець.

Також він повідомив, що на п’ятницю, 15 січня, заплановані збори трудових колективів «СхідГЗК». Якщо до того часу з підприємством не будуть проведені всі розрахунки - працівники готові відновити акції протесту.

Джерело: 
Мій Кіровоград
Важлива новина: 
0