"Доросле кримське дитинство": У Кропивницькому показали фотопроект про дітей з сімей кримських політв'язнів

Сьогодні, 16 травня, в обласному художньому музеї відкрилася фотовиставка "Доросле кримське дитинство"

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з пoсилaнням нa CBN.

Експозиція створена за проектом журналіста Інтернет-видання "Радіо Свобода" Антона Наумлюка. Виставка стартувала в Україні з листопада 2017 року. Її встигли побачити жителі Дніпра, Херсона, Львова, Миколаєва.

Експозиція складається з 16 фотоісторій і присвячена дітям з сімей кримських політв'язнів, що залишилися без батьківської опіки, батьків та близьких родичів, яких ув'язнили за політичними мотивами, кримінальні справи і суди щодо них тягнуться роками. Під кожним фото - довідкова стаття.

"Виставка покликана нагадувати людям, що Крим досі знаходиться в статусі анексованості, крім того, важливо показати, що це ті реалії, які зараз є за якісь сотні кілометрів від нас, і ці історії можуть повторюватися, тому що є ще війна на сході, і ми не можемо відстежувати, що там відбувається в плані порушення прав людини, скільки там політичних в'язнів", – розповіла ініціаторка виставки, директорка агенції сталого розвитку "Хмарочос" Ірина Ткаченко.

Ці світлини не тільки про дітей, вони і про їхніх батьків, що не мають можливості через ґрати спостерігати за дорослішанням своїх дітей.

"Сергій намагався показати, що відбувається з маленькими громадянами, коли їхні батьки проходять вир репресій і ув'язнень за те, що вони відстоювали свою громадянську позицію, право на національну ідентичність. Погляди дітей не провокують до жалю, вони провокують до того, що нам треба бути сильнішими і включеними в цей процес", – зауважила Ірина Ткаченко.

Виставку відкрили напередодні 74 річниці депортації кримськотатарського народу з їхньої історичної батьківщини. 18-21 травня 1944 року насильно виселили кримських татар з їхньої історичної батьківщини. В результаті депортували близько 200 тисяч осіб у віддалені регіони колишнього СРСР від північного Приуралля до Середньої Азії.

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий