Через бюрократичні помилки у Чорноліському заказнику не можуть прибрати старі дерева

21-22 липня ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Чорноліський», що знаходиться у підпорядкуванні ДП «Чорноліський ЛГ» на Кіровоградщині, постраждав від негоди, повідомляє "Гречка".

Тоді сильні вітри завдали значних втрат одному із найбільших заказників нашої області. За оперативними даними повідомлялось, що над ділянці лісу вздовж траси Київ – Луганськ – Ізварино поламано стовбури та з корінням повивертало дуби та ясени віком понад 130 років. Кількість пошкоджених дерев сягла 160 одиниць. Втім після негоди дерева лише прибрали з траси державного значення. Незважаючи на те, що поламані дерева можна було б заготовити на продаж населенню для зимового обігріву, більше як півтори сотні стовбурів і досі лежать на території заказника.

За словами лісівників, повалило старі дерева, а їх на території заказника немало. Втім як і в решті природоохоронних зон, де лісівники не мають права здійснювати будь-які лісівничі заходи: чистка, вирубка і т.п.

«Насправді ми просто не маємо права здійснювати там будь-які лісівничі заходи, через те, що уже протягом двох років Міністерство екології не підписує відповідні документи для того, щоб здійснювати будь-які лісівничі заходи в природоохоронних зонах без погодження лімітів. Уже протягом двох років ПЗФ державного значення ми взагалі не зачіпаємо. Там дуже багато вальожників лежить, стихія наробила багато лиха. У цій ситуації лісівники лише відтягнули дерева з траси – на більше ми не маємо права нічого робити, бо за цим стоїть серйозна адміністративна відповідальність. Будь-які наші дії в охоронних зонах будуть вважатися самовільною рубкою. Проблема виникла тоді, коли управління охорони навколишнього середовища реорганізували в департамент екології, що підпорядковується облдержадміністрації. Тоді в їхньому положенні забули прописати, що вони мають право встановлювати або затверджувати ліміти, а в Законі України «Про природно-заповідний фонд» прописано, що ліміти надають Міністерство екології або його територіальні органи. У даному випадку територіальний орган відсутній» - говорить начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко.

За словами посадовця, ця проблема є актуальною не лише для лісівників Кіровоградщини, але й для всієї лісової галузі України. Втім поки на усіх рівнях будуть вирішувати, що робити у разі, якщо склалась подібна ситуація, інше, таке ж трухляве, дерево може впасти просто на голову звичайним туристам, або ж створити небезпечну ситуації на іншій ділянці траси загальнодержавного значення.

Наталія Ревенко говорить, що під час зустрічей із міністрами, які приїжджали цього року на Кіровоградщину, знайшли один із способів вирішення цієї проблеми. Проте наскільки він буде юридично правильний і коли ним можна буде скористатися – питання поки що відкрите.

Джерело: 
Мій Кіровоград