Будівництво дороги в Кропивницькому: чергові непорозуміння

0 24/09/18 02:09 Суспільство

Нещодавно в Кропивницькому розгорнулося нове будівництво проїжджої частини на вулиці Братиславській (р-н Новомиколаївки). Мешканці давно чекали на капітальний ремонт дороги в їхньому кварталі, і ось, нарешті, здавалося, сподівання мали повною мірою виправдатися. Управління міського ЖКГ, провівши тендерну процедуру, уклало договір з компанією ТОВ «ПФ» для здійснення капітального ремонту дороги по вулиці Братиславська (від вул. Авіаційної до р. Інгул). За попередніми підрахунками вартість роботи сягає 19 340 678 грн. Строк виконання – до 31 грудня 2019 року. Ціна договору в межах бюджетного призначення на 2018 рік складає 10 000 000 грн, у тому числі ПДВ. Відповідна інформація міститься на сайті ProZorro, передає "Прожектор":

 

Як бачимо, сума досить таки немаленька. Зрозуміло, що ці кошти надходять з міського бюджету і є грошима платників податків. Виходячи з викладеного, жителі мають повне право вимагати якісних послуг та здійснювати контроль за виконанням ремонтних робіт.

 
 

Люди очікували нового дорожнього покриття, яке влаштовувало б усіх мешканців вулиці Братиславської. Втім, вже зовсім скоро вони зіштовхнулися із непередбачуваним «сюрпризом».Містян неабияк обурила ширина запланованої дороги – 4,5 метри. Враховуючи двосторонній рух, вказані показники, на їх думку, є неприпустимими.

Місцева жителька Алла Іванівна розповідає:

«От поясніть, як тут будуть проїжджати автомобілі? Вони (забудовники) звузили дорогу настільки, що відтепер машини не зможуть елементарно розминутися. А як дітям ходити до школи? Це дуже небезпечно. Асфальтування раніше не було, але ж ширина залишалася прийнятною».

Більше того, люди стверджують, що взимку цим шляхом їздять фури з прилеглого м’яскомбінату до річки вивозити сніг.

Наразі, з відміреною шириною і не до кінця укладеними бордюрами, легкові автомобілі ледь оминають один одного:

Тротуару для пішоходів поруч немає. До того ж, не до кінця зрозуміло, де його планують розмістити і чи планують взагалі.

Отож, розпач та обурення людей цілком можна зрозуміти. Прожектор вирішив звернутися за роз’ясненням до документу «Державні будівельні норми України. Вулиці та дороги населених пунктів. ДБН В.2.3-5:2017 (проект, остаточна редакція)».

В розділі 5 «Елементи вулиці і доріг» чітко визначено, що мінімальна ширина однієї смуги руху на житловій вулиці має сягати 2,75 метри. В свою чергу, мінімальна ширина пішохідної зони – тротуару – повинна бути 1,5 метри. В пункті 6,3 «Транспортні розв’язки в різних рівнях»зазначено, що у випадку відсутності пішохідного руху влаштовуються технічні тротуари завширшки не менше ніж 1,0 м.

У будь-якому випадку, беззаперечним є те, що нинішня загальна ширина в 4,5 м є неприпустимою:

Згідно прийнятих норм, претензії мешканців можна вважати більше ніж обґрунтованими. Виникає закономірне питання: невже не можна на суму в більше 19 млн грн. зробити дорогу ширшою? Що це: просте недбальство чи ймовірна спроба зекономити?

«Нам потрібна ця дорога. Ми не виступаємо за припинення будівництва. Ми лише хочемо, аби все робилося правильно і не несло жодної небезпеки ані для водіїв, ані для пішоходів. Неозброєним оком видно, що зараз проект, за яким проводяться роботи є неправильним. Він не враховує всіх ризиків. От уявіть, яким чином тут зможе зупинитися, розвернутися, наприклад пожежна машина? Відповідь проста – ніяк. Ми прагнемо, щоб нас почули і розширили дорогу хоча б на метр. Поки ще не пізно», – прокоментував місцевий житель пан Володимир.

Містяни зазначають, що в разі ігнорування їхніх вимог, вдаватимуться до радикальних дій, як-от, наприклад, перекривання дороги. Сподіваємося, до цього не дійде і компроміс невдовзі буде таки знайдений.

Тут на згадку приходить інша ситуація, котра нещодавно мала місце в цьому ж мікрорайоні, на вулиці Тютюшкіна. Там навпаки – мешканці виступали проти розширення дороги, вважаючи це не доцільним. Їх позиція так і не була врахована. Зараз там роботи поки припинились. На вул. Братиславській люди ж хочуть розширити проїжджий шлях. Побачимо, чим все скінчиться. Але саме по собі складається враження, що до жителів міста, головних платників податків, не прислухаються належним чином.

Хочеться вірити, що вже зовсім скоро ситуація вирішиться, і результат задовольнить усіх учасників сторін.

Джерело: 
Мій Кіровоград

Комментарии

Добавить комментарий