Бійці з Кропивницького заперечили своє прохання зарахувати червоно-чорний прапор до символіки міста

Військові не направляли до міськради Кропивницького листа з проханням зарахувати прапор визвольної боротьби до символіки територіальної громади міста. Учасники АТО просили надати можливість підняти цей прапор і не знімати його до кінця військових подій на Сході. Про це кореспонденту УНН-Центр повідомив один із членів громадської організації, що об'єднує демобілізованих учасників АТО, Віталій Вязовцев.

“У своєму листі ми просили розглянути можливість відзначити визвольний рух червоно-чорним прапором. Як цей прапор стосується місцевого самоврядування і Кіровоградщини? Навіщо його тягнути через регламентний комітет? Це смішно. Ми просили оцінити наші перемоги й поразки на Сході підняттям прапора. У такий спосіб ми намагаємось показати свою містечковість”, — повідомив В.Вязовцев.

Однак у міській раді коментують, що використання червоно-чорного прапора на офіційних будівлях чи поблизу них не передбачено регламентом міськради. Повноважень вирішити це питання особисто міський голова теж не має.

“Це лише проект рішення і він оприлюднений для обговореня. Ми будемо його узгоджувати в усіх постійних депутатських комісіях. Згідно з регламентом міськради Кропивницького, перед міською радою або ж на будівлі можна розміщувати лише прапор міста і державний прапор. Для того, щоб у правовому полі розмістити такий прапор, який не зараховано ні до символіки міста, ні до символіки України, ми повинні його зарахувати до символіки територіальної громади Кропивницького і зробити зміни в регламенті”, — прокоментувала УНН-Центр начальник юридичного управління міськради Марина Смаглюк.

Водночас, зауважила юрист, до їхнього управління не надходили зауваження чи правки щодо оприлюдненого проекту рішення від самих військових, хоча вони мають на це право.

Нагадаємо, проект рішення про розгляд листа був оприлюднений на сайті міської ради 3 лютого і перебуватиме на стадії обговорення 20 днів з моменту його публікації.

Джерело: 
Мій Кіровоград