Із 1 вересня всі школярі Кіровоградщини отримуватимуть безоплатне гаряче харчування

03/06/26 12:06 Суспільство

Із 1 вересня всі школярі Кіровоградщини отримуватимуть безоплатне гаряче харчування.

Про це повідомляє МК з посиланням на пресслужбу Кіровоградської ОВА.

Як наголосила заступниця начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова, держава поставила чітке завдання — забезпечити стовідсоткове охоплення учнів якісним шкільним харчуванням у межах реформи, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською.

Для цього у 2026 році передбачено 14,4 млрд грн державної субвенції на харчування школярів та ще 1 млрд грн на модернізацію шкільних харчоблоків.

Окрему увагу приділили готовності закладів освіти працювати в умовах воєнного стану. Школи мають бути забезпечені резервними джерелами живлення та безперебійним водопостачанням, а також мати чіткі алгоритми організації харчування під час повітряних тривог.

Водночас окремі громади області вже забезпечують безоплатним харчуванням усіх школярів. Серед них — Великоандрусівська, Катеринівська, Підвисоцька та Тишківська громади. Завдяки державній субвенції вони зможуть спрямувати частину місцевих коштів на інші потреби освітньої галузі.

«Мета — 100% охоплення учнів. Це не рекомендація, а завдання для виконання кожною громадою», — підкреслила Катерина Колтунова.

Джерело: 
Мій Кіровоград
Важлива новина: 
0